Jesteś tutaj: Menu boczne - bannery Powiatowe Centrum Edukacji Ekologicznej - PCEE Aktualności

Aktualności

- objętego dotacją Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.
pod nazwą: „Opracowanie wstępnej dokumentacji wraz ze sporządzeniem rejestru terenów zagrożonych ruchami masowymi ziemi na terenie powiatu średzkiego - dla gminy Krzykosy i Zaniemyśl".
zapewnienia udziału społeczeństwa w opracowywaniu nw. projektu Programu ochrony powietrza dla strefy wielkopolskiej w zakresie pyłu PM10, PM2,5 oraz B (a) P
- projekt realizowany przy wsparciu finansowym ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.
Pod koniec października 2014 r. dla Zarządu Dróg Powiatowych w Środzie Wlkp. zostało zakupionych ze środków budżetu powiatu 49 szt. sadzonek drzew.
Dzień Drzewa obchodzony jest w Polsce w dniu 10 października od około 2002 roku.
W ramach Dni Powiatu w sobotę 13 września 2014 roku o godz. 10.00 na Starym Rynku w Środzie Wlkp. odbył się konkurs na najsympatyczniejszego psa, pt. „Psina, to moja rodzina".
- to wspólna lekcja poszanowania środowiska, której głównym celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. 19.08.2014 r.
które miały miejsce 24 - 25 kwietnia 2014 r.
W dniu 28 stycznia 2014 r. Wydział Środowiska i Rolnictwa Starostwa Powiatowego w Środzie Wlkp. zorganizował szkolenie dot. zagadnień związanych z ochroną środowiska, pn. „Obowiązki podmiotów w zakresie korzystania ze środowiska”
W poniedziałek, 2 października 2006 r. przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Środzie Wlkp. wzięli udział w uroczystości wręczania certyfikatów "Najwyższa jakość w ochronie środowiska", która odbyła się w Teatrze Nowym w Poznaniu.
31 stycznia 2006 r. Starosta Średzki powołał Panią Bożenę Waligórę do pełnienia funkcji specjalisty do spraw ekoenergetyki.