Jesteś tutaj: Samorządowy Serwis Informacyjny Powiat Aktualności Aktualności

16.01.2018
Z inicjatywy Starosty Średzkiego Marcina Bednarza oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie rozpoczęła się akcja informacyjna, której celem jest zminimalizowanie zagrożeń związanych z ewentualnym wydobywaniem się tlenku węgla z nieszczelnych instalacji w domach jednorodzinnych i budynkach wielorodzinnych.
16.01.2018
26 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Środzie jego organizatorzy i uczestnicy z pewnością mogą uznać za bardzo udany. W stolicy Powiatu Średzkiego zebrano blisko 80 tys. zł, co jest nowym rekordem. Dary na licytację przekazał także Starosta Średzki Marcin Bednarz. Rower damski „od Starosty" został sprzedany za 550 zł w Sulęcinku, a wieczne pióro wraz z kalendarzem z limitowanej edycji wydanej z okazji 100 rocznicy Powstania Wielkopolskiego - za 700 zł w Środzie. Rower na średzką licytację przekazał ponadto Samorząd Powiatu Średzkiego. Jednoślad został nabyty za 1100 zł.
15.01.2018
Starosta Średzki Marcin Bednarz, Przewodnicząca Rady Powiatu Ewa Kusik, Sekretarz Powiatu Bartosz Wieliński oraz Dyrektor Biblioteki Publicznej Małgorzata Walasek uczestniczyli w spotkaniu dotyczącym planu działań humanitarno-kulturowych na rzecz obywateli Ukrainy mieszkających w regionie średzkim. Debata, z inicjatywy średzkich samorządowców, odbyła się w piątek, 12 stycznia w siedzibie Ambasady Ukrainy w Warszawie.
15.01.2018
Mistrzostwa Wielkopolski w pchnięciu kulą oraz VI Otwarty Halowy Mityng Lekkoatletyczny odbyły się w minioną sobotę, 13 stycznia w Zespole Szkół Rolniczych w Środzie. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał m.in. Starosta Średzki Marcin Bednarz, który przekazał 46 zawodnikom UKS Orkan Środa oraz szkolących ich trenerom imienne stroje sportowe z logo klubu i Powiatu Średzkiego.
15.01.2018
Pogotowie Ratunkowe Szpitala Średzkiego Serca Jezusowego doposażone zostało w nową specjalistyczną karetkę. Ambulans S Mercedes Sprinter, który od 11 stycznia jest w użyciu naszej lecznicy jest bardzo nowoczesny - posiada m.in. urządzenie do mechanicznego uciskania klatki piersiowej oraz defibrylator LIFEPAK 15. Pojazd kosztował 600 tys. zł. Środki na jego zakup pochodzą z budżetu Miasta i Gminy Środa Wielkopolska.
11.01.2018
Miniony rok należał do rekordowych pod względem wsparcia jakie Powiat Średzki udzielił działającym na jego terenie Ochotniczym Strażom Pożarnym. Łącznie przekazana pomoc wyniosła nieco ponad 160 tys. złotych.

11.01.2018
LOWE organizuje kolejne zajęcia i warsztaty. Numery kontaktowe: 692 042 586; 667 907 432; 531 530 776, e-mail: lowe.sroda@gmail.com, Facebook: Lowe Środa Wielkopolska. Przypominany zajęcia są bezpłatne. Organizatorzy zapraszają do udziału w warsztatach.
10.01.2018
Dwukrotny mistrz Polski z Lechem Poznań i 87-krotny reprezentant Panamy, uczestnik Ligi Europejskiej i Copa America, czyli piłkarskich mistrzostw Ameryki Południowej, a od stycznia - zawodnik trenujący z Polonią Środa. Luis Henriquez, bo o nim mowa, w rundzie wiosennej ma stanowić o sile defensywy klubu z ul. Sportowej.
09.01.2018
Wicestarosta Średzki Piotr Kasprzak oraz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Marian Walkiewicz, a także przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu średzkiego uczestniczyli w Noworocznym Spotkaniu Środowisk Wiejskich organizowanym przez Wielkopolską Izbę Rolniczą. Uroczystość odbyła się 8 stycznia w Instytucie Włókien Naturalnych w Poznaniu.
08.01.2018
Tradycyjnie, 6 stycznia drogami powiatu średzkiego przeszły Orszaki Trzech Króli. W uroczystościach w Murzynowie Kościelnym oraz Środzie Wielkopolskiej uczestniczyli Burmistrz Wojciech Ziętkowski, Sekretarz Powiatu Bartosz Wieliński, Przewodniczący Rady Miejskiej Paweł Dopierała oraz Prezes UK Jarosław Płociński.
08.01.2018
- termin składania ofert do 31 stycznia 2018 r.
08.01.2018
W odpowiedzi na apel Rady Powiatu Średzkiego, 7 grudnia 2017 r. Senat RP jednogłośnie podjął uchwałę w sprawie ustanowienia roku 2018 Rokiem Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/1919. Wcześniej, uchwałą z dnia 12 października, pozytywnie do średzkiej inicjatywy odniósł się Sejm Rzeczypospolitej.
04.01.2018
organizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu
02.01.2018
- szukamy właściciela klucza.
29.12.2017
na sprzedaż działek niezabudowanych będących własnością Powiatu Średzkiego, położonych w Środzie Wielkopolskiej
27.12.2017
na wsparcie realizacji zadania publicznego na rok 2018 z zakresu działalności na rzecz dzieci i młodzieży, w tym wypoczynku dzieci i młodzieży pn. Zorganizowanie zimowego wypoczynku dla dzieci i młodzieży z terenu powiatu średzkiego.
15.09.2015
Jak wyrobić dziecku paszport? Jak zameldować się czasowo? Jak sprawdzić, ile mamy na koncie punktów karnych? Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć na portalu www.obywatel.gov.pl. Na stronie znajdują się 82 karty opisujące prostym językiem najpopularniejsze usługi administracji publicznej dla obywatela.
Archiwum informacji