Jesteś tutaj: Samorządowy Serwis Informacyjny Powiat Aktualności Aktualności 15 kwietnia zakończył się kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy dla strażaków ochotniczych straży pożarnych

17.04.2018

W dniu 15 kwietnia zakończył się kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy dla strażaków ochotniczych straży pożarnych z terenu Powiatu Średzkiego. Szkolenie kpp organizowane było przez Szpital Średzki Serca Jezusowego Sp. Z o.o. w Środzie Wielkopolskiej, kurs sfinansowany był z budżetu Powiatu Średzkiego .Było to pierwsze szkolenie z czterech  które odbędą się  w tym roku. Przeszkolenie strażaków ochotniczych straży pożarnych z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy w znacznym stopniu poprawi bezpieczeństwo mieszkańców Powiatu Średzkiego i wzmocni potencjał ratowniczy jednostek OSP.