Jesteś tutaj: Samorządowy Serwis Informacyjny Powiat Aktualności Aktualności 1,5 mln złotych na powiatowe drogi z budżetu państwa

1,5 mln złotych na powiatowe drogi z budżetu państwa

W ramach rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffman podpisał umowę z Powiatem Średzkim reprezentowanym przez Starostę Marcina Bednarza i Wicestarostę Piotra Kasprzaka na rozbudowę drogi powiatowej na odcinku Murzynowo Leśne - Miąskowo. Wartość przyznanej dotacji to ponad półtora miliona złotych (1 558 876,00 zł).

18.07.2017

Umowę o dofinansowanie dotacją celową z budżetu państwa zadania pn: "Rozbudowa drogi powiatowej Sulęcinek - Murzynówko na odcinku Murzynowo Leśne - Miaskowo" realizowanego w ramach programu wieloletniego pod nazwą „Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019" podpisano w czwartek, 13 lipca.
- Inwestycje infrastrukturalne to  i zachęta dla inwestorów, i informacja dla mieszkańców, że rząd i lokalny samorząd dbają o bezpieczeństwo i poziom ich życia - powiedział Wojewoda Zbigniew Hoffman.
Dotacja celowa pokrywa połowę kosztów inwestycji. Pozostałe środki, zgodnie z zapisem zawartym w Programie, zabezpiecza w swoich budżetach beneficjent. Powiat Średzki na to zadanie przeznaczył 763 849, 40 zł, a Gmina Krzykosy - 795 026,93 zł.
Przypomnijmy, inwestycja jest już realizowana. Ogłoszony przez Powiat Średzki 23 lutego br. przetarg na wykonanie zadania wygrał Zakład Drogowo-Transportowy Sławomir Begier z siedzibą w Nekli. 7 kwietnia w Starostwie Powiatowym podpisana została umowa na wykonanie inwestycji. Prace mają być zakończone już za kilka tygodni - do 4 sierpnia.  W ramach rozbudowy drogi powiatowej na odcinku od mostu na Kanale Miłosławskim w Murzynowie Leśnym do mostu nad tym samym kanałem w miejscowości Miąskowo (odcinek o długości ok. 3 km) zostanie wymieniona warstwa ścieralna jezdni. Ponadto zaplanowano poszerzenia drogi na całym odcinku do szerokości 6 m oraz przebudowę skrzyżowania ul. Poznańskiej i Mostowej w Murzynowie Leśnym. Dodatkowo, powstaną nowe chodniki, przystanki autobusowe oraz nawierzchnie zjazdów do posesji, a także zostanie uzupełnione oznakowanie pionowe oraz wykonane nowe oznakowanie poziome (oznakowanie przejść dla pieszych i przystanków komunikacji publicznej). Przeprowadzony zostanie także remont systemu odwodnienia drogi.
- Planowane prace mają charakter komplementarny - dotyczą wszystkich najważniejszych elementów drogi. Całościowy remont wskazanego odcinka pozwoli mieszkańcom obydwu miejscowości korzystać z bezpiecznej i równej drogi - podkreśla Starosta Marcin Bednarz.

fot. Mateusz Czaplicki