20-lecie średzkiej Orkiestry Dętej

Starosta Średzki Marcin Bednarz i Burmistrz Środy Wojciech Ziętkowski wzięli udział w uroczystości 20-lecia działalności średzkiej Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej. Doniosłe spotkanie zorganizowano w sobotę, 2 września na Starym Rynku w Środzie.

27.09.2017

Mimo niepogody, liczni goście zgromadzili się aby uczcić doniosły Jubileusz. Nie zabrakło słów uznania, gratulacji i życzeń. Dołączył się do nich Powiat Średzki.
„Z okazji 20-lecia działalności Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Środzie  Wielkopolskiej  wszystkim członkom Orkiestry składamy wyrazy uznania i podziękowania za dotychczasową działalność muzyczną i artystyczną. Z dumą i radością obserwujemy Państwa osiągnięcia oraz sukcesy w kraju i zagranicą. Składając gratulacje, chcielibyśmy podkreślić, że muzyczne i taneczne akcenty w wykonaniu Orkiestry Dętej już na stałe wpisały się w wydarzenia kulturalne, a także w uroczystości organizowane na terenie naszego powiatu. Życzymy Państwu dalszych sukcesów, owocnej pracy artystycznej oraz przede wszystkim radości ze wspólnej pasji" - czytamy w dokumencie podpisanym przez  władze Powiatu.
Podczas uroczystości podziękowano instruktorom, członkom orkiestry, ich rodzinom, samorządowcom - wszystkim tym, którzy wspierają rozwój grupy. W sposób szczególny wyróżniono tych członków grupy, którzy znajdują się w jej składzie od samego początku. Ci panowie obdarowani zostali symbolicznymi dinozaurami.

Fot. Barbara Kołodziej