Jesteś tutaj: Samorządowy Serwis Informacyjny Powiat Aktualności Aktualności Aktywne wakacje w powiecie

Aktywne wakacje w powiecie

Wyczekiwane przez uczniów wakacje są już coraz bliżej. Na dwa miesiące sale lekcyjne i korytarze opustoszeją. Czas bez szkoły nie oznacza jednak czasu bez interesujących zajęć, warsztatów czy pokazów. Władze powiatowe w najbliższym czasie wybiorą organizację pozarządową, która otrzyma dotację na organizację tegorocznych półkolonii na terenie powiatu średzkiego.

07.06.2017

Jednym z ważniejszych obszarów współpracy Powiatu Średzkiego z organizacjami i stowarzyszeniami jest realizacja zadania publicznego związanego z zapewnieniem wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Dwa razy do roku, w okresie ferii zimowych oraz letnich wakacji, dzieci oraz młodzież szkolna odpoczywają od nauki. Z tymi okresami związane jest jednak pytanie, które zadaje sobie wielu pracujących rodziców - jak zapewnić swoim pociechom bezpieczną opiekę oraz ciekawe atrakcje w ciągu dnia. Rozwiązaniem tego problemu są organizowane na terenie powiatu zimowe oraz letnie półkolonie. Obecnie trwa otwarty konkurs ofert, w którym mogą wziąć udział potencjalni organizatorzy zajęć.
- Zachęcamy organizacje i stowarzyszenia do udziału w konkursie i przedstawianie swoich ofert. Nie ukrywam, iż bardzo istotne jest dla nas to, aby proponowane zajęcia były różnorodne, a także umożliwiały dzieciom rozwój fizyczny oraz intelektualny - podkreśla Starosta Średzki Marcin Bednarz. - Najważniejsze jest to, żeby uczestnicy półkolonii każdy dzień kończyli z uśmiechem na ustach - dodaje Starosta.
W tym roku po raz pierwszy dotacja dla organizatora półkolonii zostanie przyznana przez Powiat Średzki. Starosta już teraz zapowiada, że również w kolejnych latach środki na realizację tego zadania będą zabezpieczane w budżecie powiatu. W tym roku kwota dofinansowania wynosi 120 tys. zł.
Podmioty zainteresowane udziałem w konkursie swoje oferty mogą składać do 16 czerwca 2017 r. do godziny 15:00 w Punkcie Obsługi Klienta lub sekretariacie Starostwa Powiatowego w Środzie Wielkopolskiej.

Fot. Barbara Kołodziej