A A A | zmień kontrast | Mapa strony | język: pl en de | rss ico-rss | ico-bip
logo-sroda-wlkp
Jesteś tutaj: Samorządowy Serwis Informacyjny Powiat Aktualności Aktualności Ambasador Powiatu Średzkiego

Ambasador Powiatu Średzkiego

Zarząd Powiatu Średzkiego zdecydował w jakich kategoriach rozstrzygnięty zostanie tegoroczny konkurs „Ambasador Powiatu Średzkiego. Statuetki wręczone zostaną w ośmiu dziedzinach.

13.02.2018
Zarząd Powiatu Średzkiego zdecydował w jakich kategoriach rozstrzygnięty zostanie tegoroczny  konkurs „Ambasador Powiatu Średzkiego.  Podobnie, jak w zeszłym roku statuetki wręczone zostaną w ośmiu, nieco zmodyfikowanych dziedzinach. Celem konkursu jest coroczne uhonorowanie przedsiębiorstw, instytucji gospodarczych, organizatorów wydarzeń kulturalnych i sportowych, jednostek samorządu terytorialnego oraz osób fizycznych, szczególnie zasłużonych dla promocji Powiatu Średzkiego w kraju i zagranicą oraz działających na rzecz społeczności powiatu średzkiego. 
Konkurs organizowany przez Starostwo Powiatowe zostanie przeprowadzony w ośmiu dziedzinach: gospodarka, kultura i sztuka, sport, turystyka i krajoznawstwo, zdrowie, działalność społeczna, oświata i nauka, administracja.  Kandydatów w poszczególnych dziedzinach, wraz z uzasadnieniem, zgłaszają:  Komisja Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Rady Powiatu Średzkiego,  Komisja Strategii i Planowania Rozwoju Rady Powiatu Średzkiego, Wydziały Starostwa Powiatowego w Środzie Wielkopolskiej oraz jednostki organizacyjne i spółki Powiatu Średzkiego. Tytuł „Ambasadora Powiatu Średzkiego" przyznaje Kapituła Konkursu, którą stanowi Zarząd Powiatu Średzkiego. W konkursie mogą uczestniczyć przedsiębiorstwa, instytucje gospodarcze, organizatorzy wydarzeń kulturalnych i sportowych, jednostki samorządu terytorialnego oraz osoby fizyczne, które w poprzednim roku swoją działalnością przyczyniły się do promocji Powiatu Średzkiego w kraju i zagranicą oraz efektywnie działały na rzecz społeczności lokalnej.
Kapituła Konkursu przyznaje tytuł  Ambasadora w poszczególnych dziedzinach według następujących kryteriów: udział w targach, prezentacjach gospodarczych, kulturalnych, imprezach sportowych, krajowych i zagranicznych; nagrody, wyróżnienia i certyfikaty otrzymane w poprzednim roku; współpraca z Powiatem Średzkim przy organizacji różnego typu imprez gospodarczych, kulturalnych, sportowych, turystycznych lub innych inicjatyw z zakresu wszystkich dziedzin konkursowych. Kapituła Konkursu, może w uzasadnionych przypadkach, przyznać tytuł „Honorowego Ambasadora Powiatu Średzkiego"  - osobom prawnym lub fizycznym, których działalność dalece wykracza poza przyjęte w niniejszym Regulaminie kryteria i w sposób wyjątkowy przyczynia się do rozsławiania Powiatu Średzkiego w kraju i na świecie.     

Fot. Barbara Kołodziej - Ambasadorzy Powiatu Średzkiego - 2017 r.     
baner300x250