Jesteś tutaj: Samorządowy Serwis Informacyjny Powiat Aktualności Aktualności Apel Rady Powiatu do rządu o budowę mostu

Apel Rady Powiatu do rządu o budowę mostu

Rada Powiatu Średzkiego wystąpiła z apelem do Rady Ministrów o zmianę planowanej lokalizacji mostu na Warcie, którego budowa ma być współfinansowana z rządowego programu “Mosty dla regionów”.

10.07.2018

W ramach programu planowana jest budowa mostu na rzece Warcie pomiędzy gminami Żerków i Miłosław w okolicach wsi Pogorzelica. Rada Powiatu Średzkiego proponuje zmianę tej lokalizacji i wybudowanie mostu w ciągu drogi powiatowej nr 2907P Kozubiec – Mieszków przebiegającej przez tereny powiatów wrzesińskiego, średzkiego i jarocińskiego, czyli w miejscu działającego dziś promu w Dębnie.

Lokalizacja mostu  w ciągu drogi powiatowej nr 2907P Kozubiec – Mieszków  poprawiłaby skomunikowanie tej drogi z węzłem komunikacyjnym drogi krajowej S-11. Ta lokalizacja przyczyniłaby się także do poprawy warunków dojazdów mieszkańców 3 powiatów do pracy, w tym w szczególności do intensywnie rozwijającego się pracodawcy jakim jest zakład Volkswagena we Wrześni. Zdaniem Rady Powiatu Średzkiego nie bez znaczenia jest również wpływ takiej właśnie lokalizacji na wzrost atrakcyjności turystycznej  wspomnianych samorządów lokalnych, a przede wszystkim na poprawę dostępności do zabytkowych Pałaców w Śmiełowie, Winnej Górze, zabytkowego średniowiecznego Kościoła w Dębnie.

Rada Powiatu Średzkiego ma nadzieję, że inicjatywa wyrażona apelu spotka się z poparciem władz rządowych oraz samorządów lokalnych powiatu wrzesińskiego, powiatu jarocińskiego oraz gmin: Jarocin, Nowe Miasto nad Wartą, Miłosław i Żerków, do których apel został oczywiście przesłany.