Jesteś tutaj: Samorządowy Serwis Informacyjny Powiat Aktualności Aktualności Azbest do likwidacji

Azbest do likwidacji

W związku z przyznaną przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, dotacją w wysokości 73 000 zł na realizację zadania pn: "Likwidacja wyrobów budowlanych zawierających azbest na terenie powiatu średzkiego w 2017 roku", od czerwca br. na terenie powiatu średzkiego trwają prace związane z demontażem, transportem i unieszkodliwianiem wyrobów budowlanych zawierających azbest.

11.08.2017

W związku z przyznaną przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, dotacją w wysokości 73 000 zł. na realizację zadania pn: "Likwidacja wyrobów budowlanych zawierających azbest na terenie powiatu średzkiego w 2017 roku", od czerwca br.  na terenie powiatu średzkiego trwają prace związane z demontażem, transportem i unieszkodliwianiem wyrobów budowlanych zawierających azbest. Całkowity koszt przedsięwzięcia to 76 842,0 zł. (3 842,0 zł. to środki pochodzące z budżetu powiatu - wymagane 5% kosztów kwalifikowanych).
Do Starostwa wpłynęło ogółem 101 wniosków o udział w realizacji przedsięwzięcia polegającego na likwidacji wyrobów budowlanych zawierających azbest.
Powiat Średzki finansuje przedsięwzięcie w wysokości 100% całkowitych kosztów, z zastrzeżeniem, że koszt ten nie może przekroczyć 5000 zł. dla jednego Wnioskodawcy.
Prace związane z demontażem i unieszkodliwianiem prowadzi firma AM TRANS PROGRES Sp. z o.o. ul. Sarmacka 7, 61-616 Poznań. Odpady zawierające azbest unieszkodliwiane są poprzez składowanie na składowisku odpadów niebezpiecznych w Koninie.
Na dzień dzisiejszy zostało wywiezionych 102 800,0 kg wyrobów zawierających azbest z 40 nieruchomości zlokalizowanych na naszym powiecie.
Zgodnie z umową, prace zostaną zakończone do dnia 20 października br.

Kwota dofinansowania przedsięwzięcia przez WFOŚiGW w Poznaniu wynosi do 95% jego kosztów kwalifikowanych, w tym do 50% ze środków udostępnionych przez Narodowy Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.