A A A | zmień kontrast | Mapa strony | język: pl en de | rss ico-rss | ico-bip
logo-sroda-wlkp
Jesteś tutaj: Samorządowy Serwis Informacyjny Powiat Aktualności Aktualności Badanie PSA dla mężczyzn od 50 roku życia i badanie na krew utajoną w kale dla kobiet i mężczyzn od 50 roku życia.

Badanie PSA dla mężczyzn od 50 roku życia i badanie na krew utajoną w kale dla kobiet i mężczyzn od 50 roku życia.

28.07.2017
 
Starostwo Powiatowe w Środzie Wielkopolskiej i Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów im. Aliny Pienkowskiej sp. z o.o. w Poznaniu we współpracy z Urzędem Miejskim w Środzie Wielkopolskiej zorganizują badanie PSA dla mężczyzn od 50 roku życia oraz badanie na krew utajoną w kale dla kobiet i mężczyzn od 50 roku życia.  

W dniu 18 sierpnia br. w godz. 12.00 - 13.00 w Bibliotece Miejskiej w Środzie Wielkopolskiej odbędzie się „Spotkanie edukacyjne" dla mieszkańców gminy Środa Wlkp., poświęcone poniższym programom zdrowotnym, w szczególności przygotowaniu się do samych badań.


1.Program Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Nowotworów Złośliwych Dolnego Odcinka Przewodu Pokarmowego
dla mieszkańców gmin województwa wielkopolskiego (dla kobiet i mężczyzn od 50 roku życia - badanie na obecność krwi utajonej w kale).

2. Program Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Chorób Układu Moczowo - Płciowego dla mieszkańców gmin województwa wielkopolskiego (dla mężczyzn od 50 roku życia - badanie krwi w kierunku PSA).
 
Badania finansowane są z budżetu Województwa Wielkopolskiego. Przeprowadzi je Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów im. Aliny Pienkowskiej Sp. z o.o.
 
Spotkanie edukacyjne poprowadzi dr n. med. Dariusz Godlewski - dyrektor Ośrodka Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów im. Aliny Pienkowskiej sp. z o.o.
Jego uczestnicy otrzymają specjalne probówki do przygotowania materiału do badań na obecność krwi utajonej w kale (profilaktyka raka jelita grubego).
Osoby, które nie będą mogły wziąć udziału w tym spotkaniu, będą mogły odebrać probówki do badań od 21 sierpnia br. w Wydziale Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych, ul. Daszyńskiego 5, parter, pok. 135.

Na badania można zapisywać się telefonicznie lub osobiście w Wydziale Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych, ul. Daszyńskiego 5, parter, pok. 135, tel. 61 286-62-27, aż do wyczerpania się wolnych miejsc.
 
7 września br. w godz. od 9.00 - 13.00 w Szpitalu Średzkim - wejście „B" od ul. Żwirki i Wigury 10, pokój nr 9 pobierana będzie krew na oznaczenie poziomu PSA oraz odbierane będą probówki z kałem.

baner300x250