Jesteś tutaj: Samorządowy Serwis Informacyjny Powiat Aktualności Aktualności "Bana" w Galerii Miejskiej

"Bana" w Galerii Miejskiej

Do 23 lipca w Galerii Miejskiej na Starym Rynku w Środzie można oglądać wystawę przygotowaną z okazji 115-lecia Średzkiej Kolei Powiatowej. Prezentacja zawiera wiele ciekawych fotografii i eksponatów.

05.07.2017

Wystawę wspólnie przygotowały Towarzystwo Przyjaciół Kolejki Średzkiej „Bana" oraz Średzkie Towarzystwo Fotograficzne. Zgromadzone zdjęcia i eksponaty stanowią zapis długiej historii średzkiej „Bany". Wśród zbiorów znalazły się m.in. : oryginalny sztandar Średzkiej Kolei Powiatowej z 1934 r., mundury kolejowe, historyczne mapy sieci kolejowych, stemple i pieczątki. Zachwycają też zdjęcia prezentowane w galerii, które ukazują unikatowe piękno średzkiej kolei wąskotorowej.
Zapraszamy do obejrzenia ekspozycji.

Fot. Barbara Kołodziej