Jesteś tutaj: Samorządowy Serwis Informacyjny Powiat Aktualności Aktualności Będzie wygodniej i bezpieczniej

Będzie wygodniej i bezpieczniej

25 września dokonano odbioru końcowego robót realizowanych przy rozbudowie drogi powiatowej nr 3676P Sulęcinek-Murzynówko na odcinku Murzynówko Leśne-Miąskowo. Inwestycja została zrealizowana w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019.

28.09.2017

Wniosek o dofinansowanie rozbudowy drogi na długości 3073 m na odcinku Murzynówko Leśne-Miąskowo złożony został przez Powiat Średzki do Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego 15 września 2016 r.  Decyzja o przyznaniu dofinansowania zapadła w grudniu. 13 lipca 2017 roku w uroczystej oprawie w siedzibie Urzędu Wojewódzkiego Starosta Średzki Marcin Bednarz podpisał umowę o dofinansowanie  projektu pod nazwą: „Rozbudowa drogi powiatowej nr 3676P Sulęcinek-Murzynówko na odcinku Murzynówko Leśne-Miąskowo". Projekt został wykonany w partnerstwie z gminą Krzykosy. W drodze przetargu wyłoniono wykonawcę, którym został Zakład Drogowo-Transportowy Sławomir Begier. Umowa z wykonawcą została podpisana 6 kwietnia. Prace rozpoczęły się wkrótce po podpisaniu dokumentu. W ramach rozbudowy drogi powiatowej na odcinku od mostu na Kanale Miłosławskim w Murzynowie Leśnym do mostu nad tym samym kanałem w Miąskowie została wymieniona warstwa ścieralna jezdni. Ponadto poszerzono drogę na całym odcinku do szerokości 6 m oraz przebudowano skrzyżowanie ul. Poznańskiej i Mostowej w Murzynowie Leśnym.  Powstały też nowe chodniki, przystanki autobusowe oraz nawierzchnie zjazdów do posesji, a także uzupełniono oznakowanie pionowe oraz wykonano nowe oznakowanie poziome i przeprowadzono remont systemu odwodnienia drogi.
Koszt całej inwestycji wyniósł 3.205.572,48 zł.
Inwestycja została sfinansowana ze środków budżetu państwa w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019 w wysokości 1 558 876,00 zł, a także z budżetu Gminy Krzykosy  w kwocie  838.367,38 zł oraz budżetu Powiatu Średzkiego  w kwocie  808.329,10 zł. W ramach budowy drogi zostały wykonane roboty dodatkowe, polegające na dopasowaniu szerokości zjazdów do istniejących bram  i specjalistycznych sprzętów o dużych gabarytach oraz na budowie dodatkowych zjazdów na pola uprawne, a także na poszerzeniu peronów przystankowych. Koszt wykonania dodatkowych prac, który wyniósł 85 495, 45 zł, po połowie pokryły gmina Krzykosy i Powiat Średzki.
- Mieszkańcy obu miejscowości, kierujący i piesi mogą teraz korzystać z równej i bezpiecznej drogi. Będzie wygodniej, i co było dla nas priorytetem - bezpieczniej na wskazanym odcinku - podkreśla Starosta Marcin Bednarz.

Fot. Mirosław Marciniak