Jesteś tutaj: Samorządowy Serwis Informacyjny Powiat Aktualności Aktualności BEZPŁATNE BADANIA PŁUC DLA KOBIET I MĘŻCZYZN OD 18 ROKU ŻYCIA

BEZPŁATNE BADANIA PŁUC DLA KOBIET I MĘŻCZYZN OD 18 ROKU ŻYCIA

04.10.2017

Starostwo Powiatowe w Środzie Wielkopolskiej i Wojewódzki Specjalistyczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy k/ Kalisza zorganizowały bezpłatne badania płuc dla kobiet i mężczyzn od 18 roku życia w ramach programu „Profilaktyki schorzeń układu oddechowego".

3 października br. w Ambulansie ustawionym przy nowym skrzydle Szpitala Średzkiego w badaniach rtg klatki piersiowej wzięły udział 102 osoby. Natomiast z badań spirometrycznych, które w tym samym czasie odbyły się w gabinecie nr 9 w nowej części Szpitala Średzkiego skorzystały 92 osoby. Program finansowany był ze środków budżetu Województwa Wielkopolskiego.

Wyniki badań zostaną przesłane do każdego pacjenta pod wskazany przez niego adres w ciągu 4 tygodni od terminu wykonania badania.

Zdjęcia: Elżbieta Morawiec