Jesteś tutaj: Samorządowy Serwis Informacyjny Powiat Aktualności Aktualności Budowa jachtu żaglowego „Powstaniec Wielkopolski"

Budowa jachtu żaglowego „Powstaniec Wielkopolski"

Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak i Starosta Średzki Marcin Bednarz zachęcają do rozpropagowania i realizacji idei budowy jachtu.

18.04.2017

Jacht, którego wodowanie miałoby uczcić 100. rocznicę wybuchu Wielkopolskiej Insurekcji ma powstać w ramach projektu „Żegluj z nami Wielkopolsko" i stać się symbolem oraz ambasadorem naszego regionu na wodach Bałtyku i Morza Północnego.
Będzie on elementem edukacji młodego pokolenia - uczniów wielopolskich szkół, którzy realizując zadania historyczne i poznając dzieje naszej drogi do niepodległości oraz bohaterów walk powstańczych będą mieli możliwość wzięcia udziału  w rejsach, które na pewno stanowić będą również wspaniałą przygodę a zarazem szkołę charakteru.
Mając na uwadze szczytny cel przyświecający pomysłodawcom tego projektu - zainteresowania młodego pokolenia historią ludzi, których wieloletnia praca, determinacja, odwaga oraz niezwykła siła doprowadziły do zwycięstwa i niepodległości Ojczyzny, Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak i Starosta Średzki Marcin Bednarz zachęcają do zapoznania się z tym przedsięwzięciem i wsparcia jego organizatorów w rozpropagowaniu i realizacji idei budowy jachtu „Powstaniec Wielkopolski".