Jesteś tutaj: Samorządowy Serwis Informacyjny Powiat Aktualności Aktualności Ścieżka rowerowa wzdłuż DW 432 coraz bliżej

Ścieżka rowerowa wzdłuż DW 432 coraz bliżej

Wybudowanie ścieżki rowerowej od ul. Szlafroka do ul. Lotniczej w Środzie Wielkopolskiej, będzie jednym z elementów modernizacji DW 432.

28.12.2018

Powiat Średzki zadeklarował Zarządowi Województwa Wielkopolskiego pomoc rzeczową w postaci wykonania zadania pn. „Przebudowa DW 432 na odcinku od ul. Szlafroka do ul. Lotniczej w Środzie Wielkopolskiej w zakresie budowy ścieżki rowerowej". Realizacja zadania planowana jest na lata 2018-2019. Wartość prac została oszacowana na 320.000,00 zł. Zarząd Województwa Wielkopolskiego, uchwałą nr 61/2018 z 13 grudnia 2018 roku przyjął pomoc rzeczową od Powiatu Średzkiego. Wybudowanie ścieżki rowerowej w kierunku Henrykowa będzie jednym z elementów modernizacji DW 432.

Przypomnijmy: 9 października br., w sali Biblioteki Publicznej w Środzie Wielkopolskiej, odbyło się uroczyste podpisanie umowy pomiędzy dyrektorem Wojewódzkiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu, panem Pawłem Katarzyńskim oraz Dyrektorem Regionu COLAS POLSKA Sp. z o.o., panem Damianem Bolewiczem, na rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 432 na odcinku Ruszkowo - Grzymysławice.
Rozbudowa obejmie odcinek o długości 9,5 km od Ruszkowa w powiecie średzkim do Grzymysławic w powiecie wrzesińskim. Inwestycja będzie realizowana w ramach Wielkopolskiego Programu Operacyjnego na lata 2014-20120 i współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Droga zostanie rozbudowana w systemie „zaprojektuj i wybuduj", czyli wykonawca najpierw musi przygotować projekt, uzyskać wszelkie uzgodnienia i wymagane prawem decyzje, a dopiero po dopełnieniu wszelkich formalności przystąpić do budowy. Planowany zakres inwestycji obejmuje przebudowę lub budowę:

- skrzyżowań wraz ze zmianą geometrii,
- przepustów drogowych, - zatok autobusowych,
- chodników, - ciągów rowerowych,
- kanalizacji deszczowej,
- elementów bezpieczeństwa w ruchu drogowego,
- oznakowania pionowego i poziomego.

Całkowita wartość inwestycji wyniesie: 36,7 mln złotych, z tego dofinansowanie UE 24,8 mln złotych. Termin rozpoczęcia realizacji inwestycji planowany jest jeszcze na rok 2018, natomiast zakończenia na rok 2022.