Jesteś tutaj: Samorządowy Serwis Informacyjny Powiat Aktualności Aktualności Dodatkowe środki na budowę boisk sportowych

Dodatkowe środki na budowę boisk sportowych

W tym roku Powiat Średzki wraz z Gminą Środa Wielkopolska rozpocznie budowę boisk wielofunkcyjnych przy szkołach w Brodowie, Pławcach i Starkówcu Piątkowskim oraz przy średzkim Zespole Szkół Rolniczych. Wydział Inwestycji i Zamówień niedawno ogłosił, że dzięki oszczędnościom możliwe będą także kolejne inwestycje sportowe w gminie.

21.04.2017

W ramach ministerialnego programu „Rozwój Szkolnej Infrastruktury Sportowej - Edycja 2017", Gmina Środa Wielkopolska ubiega się o dofinansowanie do budowy czterech boisk wielofunkcyjnych przy szkołach należących do gminy - w Brodowie, Pławcach i Starkówcu Piątkowskim - oraz powiatu średzkiego - przy ZSR.
Oprócz tego, dzięki zaoszczędzonym środkom możliwe będą inne sportowe inwestycje w gminie. Jak ogłosili urzędnicy z Wydziału Inwestycji i Zamówień Urzędu Miejskiego, w tym roku dokończona zostanie budowa boiska wielofunkcyjnego w Marianowie Brodowskim. Prace wykona firma LUKS ze Środy Wielkopolskiej.
- W Marianowie Brodowskim z inicjatywy lokalnej społeczności od 2 lat trwa budowa boiska sportowego. Inwestycja realizowana była do tej pory ze środków sołectwa. Widząc zaangażowanie mieszkańców, Gmina postanowiła wesprzeć finansowo projekt, dzięki czemu prace będą mogły zostać szybciej zakończone - mówi Burmistrz Wojciech Ziętkowski.
Możliwe, że jeszcze w  tym roku rozpocznie się także przebudowa boiska sportowego przy ulicy Działyńskich (za wodociągami). Obiekt zostanie ogrodzony płotem oraz siatkami ochronnymi (piłkochwytami). Do końca czerwca 2017 roku planowane jest również doposażenie istniejących na terenie gminy placów zabaw.