Dziś, 15 marca br. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Wielkopolskiej

odbyły się eliminacje powiatowe do XLII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”.

15.03.2019

Zwycięzcy eliminacji gminnych w gminach Krzykosy, Środa Wielkopolska oraz Nowe Miasto nad Wartą rywalizowali o przejście do kolejnego etapu turnieju - poziom wojewódzki. Komisja pod przewodnictwem Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Środzie Wlkp. mł. bryg. Macieja Kaczmarka po dokonaniu oceny prac pisemnych wyłoniła zwycięzców w poszczególnych grupach wiekowych:
I grupa wiekowa - szkoła podstawowa klasy I-VI
1. Norbert Miśkiewicz,
2. Kacper Wałęsiak,
3. Weronika Jagiełka.
II grupa wiekowa - gimnazjum, szkoła podstawowa klasy VII-VIII
1.Wiktor Czerniak,
2. Miłosz Waśkowaik,
3. Wirgina Rogacka.
III grupa wiekowa - szkoły ponadgimnazjalne
1. Zuzanna Garsztka,
2. Karolina Bartylak,
3. Dominika Jagiełka.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a zwycięzcy w swoich kategoriach wiekowych odebrali również nagrody rzeczowe, które wręczył Wicerzewodniczący Rady Powiatu Jacek Gabała wraz z Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Wlkp. mł. bryg. Tomasz Skorliński.

Zwycięzcy z poszczególnych grup wiekowych będą reprezentować powiat średzki w eliminacjach wojewódzkich turnieju, które odbędą się 27 kwietnia 2019 roku w Koninie.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w eliminacjach wojewódzkich.
Spotkanie było także doskonałą okazją do zapoznania młodzieży ze sprzętem będącym na wyposażeniu jednostki PSP Środa Wielkopolska oraz do przeprowadzenia pogadanki na temat zagrożeń w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Kręci mnie bezpieczeństwo".

Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! Laureatom życzymy powodzenia w eliminacjach wojewódzkich!

opr. Paulina Piątek