Jesteś tutaj: Samorządowy Serwis Informacyjny Powiat Aktualności Aktualności Energia elektryczna z promieniowania słonecznego

Energia elektryczna z promieniowania słonecznego

Powiat Średzki ogłasza nabór wniosków do projektu obejmującego wykonanie instalacji fotowoltaicznych wytwarzających z promieniowania słonecznego energię elektryczną przeznaczoną na potrzeby budynków mieszkalnych. Zapraszamy mieszkańców powiatu średzkiego.

14.06.2017

Powiat Średzki będzie się ubiegać o dofinansowanie tej inwestycji w ramach Działania 3.1: „Wytwarzanie i dystrybucja energii ze źródeł odnawialnych" Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014 - 2020. Realizacja inwestycji będzie uzależniona od pozyskania środków finansowych ze źródeł zewnętrznych (uzyskania dotacji). W ramach projektu na terenie powiatu średzkiego  planowana jest budowa ok. 250 mikroinstalacji na potrzeby budynków mieszkalnych osób fizycznych. Szacunkowy koszt 1 instalacji o mocy 4 kW to 20 tys. złotych - szacunkowy wkład mieszkańca to około 3 tys. złotych. Mikroinstalacje mogą być wykorzystywane wyłącznie na potrzeby gospodarstwa domowego.
Wniosek o udział w projekcie dostępny jest w Starostwie Powiatowym - Punkt Obsługi Klienta oraz na stronie internetowej www.powiatsredzki.pl

Wnioski wraz z załącznikami należy składać w terminie do 30 czerwca 2017 r. w Punkcie Obsługi Klienta Starostwa Powiatowego w Środzie Wielkopolskiej, ul. Daszyńskiego 5, 63-000 Środa Wielkopolska.

Osoby deklarujące chęć udziału w projekcie zobowiązane są do złożenia wniosku wraz z załącznikami. Aby nieruchomość mogła być włączona do projektu, konieczne jest spełnienie warunków technicznych umożliwiających efektywną pracę mikroinstalacji:
- usytuowanie, kształt i powierzchnia dachu umożliwiające montaż ogniw,
- brak zacienienia, które ograniczałoby wytwarzanie energii elektrycznej przez ogniwa.

Informacje na temat projektu dostępne są pod nr tel. (61) 286 62 34 e-mail: srodowisko@powiatsredzki.pl lub osobiście w Starostwie Powiatowym w Środzie Wielkopolskiej w Wydziale Środowiska i Rolnictwa.

Ze względu na z góry określoną liczbę planowanych do realizacji instalacji o wyborze wniosków decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Zapraszam naszych mieszkańców do zapoznania się z  „Regulaminem naboru wniosków" oraz innymi dokumentami dot. projektu dostępnymi poniżej:

• Informacja dla mieszkańców powiatu średzkiego - do pobrania
  • Regulamin naboru wniosków - do pobrania
  • Ankieta - panele fotowoltaiczne - do pobrania
  • Wniosek o udział w projekcie - do pobrania
  • Oświadczam o prawie do dysponowania nieruchomością określoną na cele realizacji projektu - do pobrania