Jesteś tutaj: Samorządowy Serwis Informacyjny Powiat Aktualności Aktualności Etyliniarze zakończyli sezon

Etyliniarze zakończyli sezon

W sobotę, 30 września średzcy Etyliniarze oficjalnie zakończyli sezon motocyklowy. Na imprezie pojawiło się łącznie blisko 1000 motocykli. Uroczystość rozpoczęła się polową mszą świętą. W spotkaniu uczestniczyli Starosta Średzki Marcin Bednarz i Burmistrz Środy Wojciech Ziętkowski.

03.10.2017

Zgodnie z tradycją impreza rozpoczęła się na placu Pachura Moto Center na ul. Brodowskiej. Średzkie zakończenie sezonu motocyklowego to już od kilku lat impreza o charakterze ponadregionalnym - na spotkanie przybyli motocykliści z całej Wielkopolski.
 Inauguracją wydarzenia była msza święta poprowadzona przez ks. Eda Jaworskiego z Gułtów. Po wspólnej modlitwie, jeźdźcy i ich maszyny zostały poświęcone. Przed godziną piętnastą rozpoczęła się najbardziej atrakcyjna część zakończenia sezonu - parada motocyklowa ulicami Środy. Na jej czele jechali włodarze powiatu i gminy, Starosta Marcin Bednarz i Burmistrz Wojciech Ziętkowski, a pięknym maszynom przyglądali się licznie zgromadzeni mieszkańcy miasta. Dzięki sprawnej i profesjonalnej pomocy policji, parada szybko i bezpiecznie dotarła nad średzkie jezioro, gdzie rozpoczął się piknik motocyklowy.
Wszystkich obecnych powitali tam Burmistrz Miasta Wojciech Ziętkowski oraz Starosta Powiatu Średzkiego Marcin Bednarz. Włodarze gratulowali udanego sezonu, a także życzyli świetnej zabawy. Po krótkich podsumowaniach i przemówieniach przyszedł czas na zabawę. W sobotę na scenie pojawiły się takie zespoły jak „The Old Band", „Cisza" oraz „DJ4YOU". Na każdego czekała grochówka z kotła i kiełbasa z bułką, które przygotowane zostały przez Etyliniarzy. Dla uczestników imprezy przygotowano także inne atrakcje w postaci pokazów motocykli BMW i Indian czy strzelanie z wiatrówki. Jak co roku, w czasie spotkania najmłodsi Etyliniarze zbierali do puszek pieniądze na wsparcie Domu Dziecka w Bninie.
Dzisiaj mamy oficjalne zakończenie  i mimo że żegnamy sezon, dalej pozostajemy aktywni. Przed nami Motomikołaje czy kolejny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - zapewniamy, że Stowarzyszenie Etyliniarzy Motocyklistów Ziemi Średzkiej na okres zimowy w swych działaniach  nie ustępuje." - informuje Zarząd Stowarzyszenia.   Etyliniarze podziękowali swoim członkom za zaangażowanie w organizacji całego przedsięwzięcia,  sponsorom za pomoc przy imprezie oraz policji za zabezpieczenie trasy.
Sponsorzy imprezy: Urząd Miejski, Spółka XXI, Powiat Średzki, Pachura Moto Center, Norbert Pachura, Jacek Ochowiak, MARK JOHN, Solarium Izabela, Ryszard Hauke, Pizzeria Goody, Musielak S.J. ASO CITROEN, Piekarnia Adam i Ewa, Max Marina, Ka-Boom! Agencja Eventowa, Firma Walkowiak, Scena System Światło.
Marta Machowiak

Fot. Marta Machowiak