Jesteś tutaj: Samorządowy Serwis Informacyjny Powiat Aktualności Aktualności Nowe inwestycje w Środzie Wielkopolskiej!

Nowe inwestycje w Środzie Wielkopolskiej!

Wczoraj, tj. 7 czerwca, firma SOLARIS Bus & Coach S.A., europejski lider w zakresie produkcji nowoczesnych pojazdów komunikacji publicznej, zakupiła od Powiatu Średzkiego, reprezentowanego przez Starostę Średzkiego Marcina Bednarza oraz Wicestarostę Piotra Kasprzaka, blisko 8,3 ha gruntów inwestycyjnych.

08.06.2018

To już trzecia inwestycja firmy w Środzie Wielkopolskiej - nabyte obecnie grunty posłużą pod rozbudowę SOLARIS Bus & Coach S.A., w mieście działa również Solaris Tram Sp. z o.o.

Grunty w tym obszarze Środy Wielkopolskiej są objęte miejscowym planem zagospodarowania. Powiat Średzki ma nadzieję, że stwarzając odpowiednie, przyjazne warunki nowym przedsiębiorcom tereny te pozostaną zaktywizowane gospodarczo.