Jesteś tutaj: Samorządowy Serwis Informacyjny Powiat Aktualności Aktualności Gęś faszerowana z Zielniczek

Gęś faszerowana z Zielniczek

Przedstawicielki KGW Zielniczki z Powiatu Średzkiego po raz kolejny wzięły udział w Jarmarku Kulturowym Kół Gospodyń Wiejskich i Organizacji Kobiecych z Terenów Wiejskich w Licheniu. Podczas spotkania Zielniczanki zaprezentowany gęś faszerowaną owocami w sosie z czarnej porzeczki i w miodzie pitnym. W Jarmarku organizowanym w dniach od 9 do 10 września wzięły udział koła gospodyń wiejskich i organizacje kobiece z całej Polski.

14.09.2017

Sobotni program spotkania był bardzo bogaty. Panie z KGW Zielniczki promowały stoisko, na którym zaprezentowały swoje osiągnięcia kulinarne i rękodzielnicze, a także wzięły udział w meczu towarzyskim kobiet, podczas którego wystąpiły w strojach sportowych KS Polonia Średzka. Za uczestnictwo w wydarzeniu oraz prezentację dań mięsnych i wypieków kulinarnych KGW Zielniczki otrzymało dyplomy gratulacyjne oraz podziękowania. Imprezie towarzyszył Piknik Wieprzowy zorganizowany przez Wielkopolską Izbę Rolniczą, gdzie przeprowadzono degustację potraw i Konkurs „Świński ryjek", czyli test wiedzy na temat produkcji wieprzowiny w Polsce. W konkursie wzięło udział 100 uczestników. Jedyną osobą, która udzieliła prawidłowych odpowiedzi na wszystkie pytania okazała się Katarzyna Lis z KGW Zielniczki z Powiatu Średzkiego.
W niedzielę uczestniczki jarmarku we wspólnym korowodzie udały się do licheńskiej Bazyliki Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski, gdzie uczestniczyły w uroczystej Mszy Świętej, podczas której złożyły dary w kościele- chleb, wino, owoce i potrawy kulinarne.
- Już po raz trzeci wzięłyśmy udział w licheńskim jarmarku. Wróciłyśmy do domu pełne wrażeń i nowych doświadczeń - mówi przewodnicząca KGW Zielniczki Katarzyna Lis. - Dwa dni spędzone z koleżankami, mającymi podobne pasje mobilizuje do dalszej pracy. W naszych działaniach zawsze jesteśmy wspierane przez Powiat Średzki, za co bardzo serdecznie dziękujemy.