Jesteś tutaj: Samorządowy Serwis Informacyjny Powiat Aktualności Aktualności Gala inicjatywy "Odblaskowy Pierwszak"

Gala inicjatywy "Odblaskowy Pierwszak"

odbyła się 11 października 2017 r. w Ośrodku Kultury w Środzie Wielkopolskiej

13.10.2017

W dniu 11 października w Ośrodku Kultury w Środzie Wielkopolskiej odbyła się uroczysta gala inicjatywy „Odblaskowy Pierwszak" oraz wręczenie nagród konkursu „Pierwszaki znają znaki". Inicjatywa ma na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa najmłodszych użytkowników drogi - uczniów I klas szkół podstawowych powiatu średzkiego. Podczas gali dla przybyłych pierwszaków przygotowano wiele niespodzianek. Każde dziecko otrzymało odblaski, aby było bezpieczniejsze podczas drogi do szkoły.  Dzieci obejrzały spektakl edukacyjny zainscenizowany przez uczniów klas policyjnych z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Środzie Wielkopolskiej pod tytułem: „Bądź bezpieczny na drodze!".  Następnie wręczono nagrody w konkursie plastycznym. Nagrody wręczyli: Starosta Średzki - Marcin Bednarz, Komendant KPP w Środzie Wielkopolskiej - insp. Paweł Wawrzyniak, Przewodniczący Rady Powiatu - Pani Ewa Kusik. Na koniec dzieci mogły obejrzeć  film animowany „Zwierzogród".
      Organizatorem głównym inicjatywy „Odblaskowy Pierwszak" była Komenda Powiatowa Policji w Środzie Wlkp., a współorganizatorem Powiat Średzki. W ramach inicjatywy zorganizowany został konkurs plastyczny pt. „Pierwszaki znają znaki", w którym wzięło udział 11 szkół z terenu powiatu Średzkiego (uczniowie szkół w : Pięczkowie, Sulęcinku, Pławcach, Koliczkach, Krzykosach, Starkówcu Piąkowskim, Murzynowie Leśnym, Chociczy, Klęce i Środzie Wielkopolskiej), które łącznie przekazały 128 prac. Konkurs plastyczny został rozstrzygnięty w dniu 5 października. Wyniki konkursu są następujące:
I miejsce Nina Gucze (Szkoła Podstawowa nr 3 w Środzie Wlkp.),
II miejsce - Szymon Pajdowski (Zespół Szkół w Pięczkowie),
III miejsce -  Amelia Strugała (Zespół Szkół w Sulęcinku).

Dodatkowo Komisja wyróżniła prace następujących osób:
  1. Zespół Szkół w Pięczkowie - Alan Heleniak
  2. Szkoła Podstawowa w Sulęcinku - Klaudia Matuszewska