Jesteś tutaj: Samorządowy Serwis Informacyjny Powiat Aktualności Aktualności Geodeci mierzą Powiat Średzki

Geodeci mierzą Powiat Średzki

Trwają prace terenowe związane z modernizacją ewidencji gruntów i budynków w powiecie średzkim. Prace prowadzone są na zlecenie Głównego Geodety Kraju przez firmę GEOMAR S.A z siedzibą w Szczecinie. Wszelkich informacji w tym zakresie udziela Wydział Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego w Środzie Wielkopolskiej.

13.03.2018

Trwają prace terenowe związane z modernizacją ewidencji gruntów i budynków w powiecie średzkim. Prace prowadzone są na zlecenie Głównego Geodety Kraju przez firmę GEOMAR S.A z siedzibą w Szczecinie.
Mieszkańcy mogą się zapoznać z zakresem prowadzonych prac i ich lokalizacją za pośrednictwem szczegółowego informatora, który znajduje się w załączniku oraz na tablicy ogłoszeń w Starostwie Powiatowym w Środzie Wielkopolskiej. Wszelkich informacji w tym zakresie udziela również Wydział Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego w Środzie Wielkopolskiej.
Przypomnijmy, dzięki staraniom władz Powiatu Średzkiego, kilka miesięcy temu Samorząd otrzymał ponad 2 miliony złotych (2.234.630,64 zł) na uaktualnienie Ewidencji Gruntów i Budynków. Fundusze, które w całości sfinansują to zadanie, pochodzą ze środków Programu Operacyjnego „Polska Cyfrowa".
Niedokładne i mało precyzyjne dane odnoszące się do nieruchomości, przede wszystkim ich powierzchni, oznaczenia, sposobu użytkowania, funkcji budynków są przez te firmy sprawdzane, mierzone w zakresie granic nieruchomości  i w konsekwencji zostaną uaktualnione.
Osoby zamieszkujące teren, na którym prace będą przeprowadzane po ich zakończeniu będą miały  możliwość zapoznania się z wynikami prac, by móc wnieść prośby o wyjaśnienie, czy ewentualne zastrzeżenia.
Pracami i pomiarami będą kompleksowo objęte gminy Dominowo i Nowe Miasto nad Wartą, a także 7 miejscowości  z gminy Środa: Chwałkowo, Kijewo, Marianowo Brodowskie, Nadziejewo, Pętkowo, Słupia Wielka i Włostowo. W powiecie średzkim właśnie na obszarze tych gmin posiadane dane geodezyjne są najmniej dokładne. Wszystkie planowane prace zostaną zakończone w terminie najpóźniej do 15 sierpnia przyszłego roku.

pobierz