Jesteś tutaj: Samorządowy Serwis Informacyjny Powiat Aktualności Aktualności II Memoriał im. Miłosza Szczepańskiego w Zespole Szkół Rolniczych

II Memoriał im. Miłosza Szczepańskiego w Zespole Szkół Rolniczych

W niedzielę, 14 maja w hali sportowej Zespołu Szkół Rolniczych w Środzie Wielkopolskiej odbył się II Memoriał im. Miłosza Szczepańskiego. Zawodom, na które przybyło ponad 40 zawodników z całej Wielkopolski, przyglądał się Starosta Średzki Marcin Bednarz. Imprezę, którą zorganizował Zespół Szkół Rolniczych wsparło Starostwo Powiatowe i Urząd Gminy.

17.05.2017

W kategorii mężczyzn 16-50 lat zwyciężył faworyt rozgrywek Krzysztof Katafiasz ze Środy Wielkopolskiej. Krzysztof jest zawodnikiem Stella Niechan Gniezno. W pierwszej części sezonu zaliczył 7 zwycięstw i tyle samo porażek, natomiast w drugiej - 11 zwycięstw i tylko 3 porażki. Rozwój zawodnika jest więc bardzo widoczny. Średzki tenisista  w rankingu krajowym zajmuje obecnie około 20 miejsce w kategorii juniorów. Serdecznie gratulujemy.
Na drugim miejscu znalazł się Andrzej Głowiński z Nekli, a na trzecim - Daniel Welke z Poznania.
W kategorii chłopców do 16 lat najwyższe trofeum wywalczył Miłosz Kukawka z Rogoźna. Na drugim miejscu znalazł się, również z Rogoźna, Mateusz Przybylski, a na trzecim - średzianin Piotr Mąderek .
W kategorii powyżej 50 lat pierwsze miejsce zajął Zdzisław Hejna, drugie - Henryk Piechnik (obaj z Wrześni), a trzecie - Waldemar Bogdański z Poznania.
W turnieju wzięły udział tylko dwie panie, które zaprezentowały wysoki poziom sportowy. Zwyciężyła Ewa Orłowska ze Środy.
- W zeszłym roku, podczas organizowanego po raz pierwszy Memoriału, na zawody  przybyło nieco ponad 10 tenisistów, teraz gościmy już 40 - mówi sędzia zawodów Piotr Katafiasz. - Bardzo nas to cieszy. Chciałbym, aby w przyszłorocznej imprezie panie pokazały się w bardziej licznej reprezentacji. Gorąco zachęcam do gry w tenisa stołowego, bo to jest bardzo piękny i satysfakcjonujący sport.

Fot. Barbara Kołodziej