Jesteś tutaj: Samorządowy Serwis Informacyjny Powiat Aktualności Aktualności Informacja o podziale powiatu na okręgi wyborcze.

Informacja o podziale powiatu na okręgi wyborcze.

W dniu 23 sierpnia br. Starosta Średzki wydał obwieszczenie o okręgach wyborczych, ich granicach i numerach, liczbie radnych wybieranych w okręgach wyborczych oraz o wyznaczył siedzibę Powiatowej Komisji Wyborczej w Środzie Wielkopolskiej.

24.08.2018

Na podstawie Uchwały Nr XXXIV/166/02 Rady Powiatu Średzkiego z dnia 28 czerwca 2002 r. okręg Nr 1 stanowi obszar Gminy Środa Wielkopolska, okręg Nr 2 – to obszar Gminy Nowe Miasto nad Wartą, a okręg nr 3 – Gminy Dominowo, Krzykosy i Zaniemyśl.

W gminie Środa Wielkopolska wybieranych będzie 9 radnych, w Gminie Nowe Miasto nad Wartą 3 radnych, natomiast w Gminach Dominowo, Krzykosy i Zaniemyśl – 5 radnych.

Siedziba Powiatowej Komisji Wyborczej w Środzie Wielkopolskiej mieści się w Starostwie Powiatowym w Środzie Wielkopolskiej przy ul. Daszyńskiego 5, sala nr 107, tel. 61 285-80-51.

Obwieszczenie Starosty Średzkiego z dnia 23 sierpnia 2018 r.