A A A | zmień kontrast | Mapa strony | język: pl en de | rss ico-rss | ico-bip
logo-sroda-wlkp
Jesteś tutaj: Samorządowy Serwis Informacyjny Powiat Aktualności Aktualności Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii w Środzie Wielkopolskiej

Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii w Środzie Wielkopolskiej

12.04.2017


Powiatowy Lekarz Weterynarii w Środzie Wielkopolskiej informuje, że dnia 5 kwietnia 2017 r. zostało opublikowane rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 4 kwietnia 2017 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków (Dz.U. z 2017 r. poz. 722).
 
Przedmiotowe rozporządzenie uchyla rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 grudnia 2016 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków (Dz.U. poz. 2091), które nakładało m. in. nakaz odosobnienia drobiu lub innych ptaków w gospodarstwie, w szczególności w zamkniętych obiektach budowlanych lub innych miejscach, w sposób uniemożliwiający kontakt z drobiem lub innymi ptakami utrzymywanymi w innych gospodarstwach oraz ograniczający ich kontakt z dzikimi ptakami.  

Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 4 kwietnia 2017 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków obowiązuje od dnia 6 kwietnia 2017 r.        

Wielkopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii przygotował zgodnie z wymaganiami nowego rozporządzenia przykład „Informacji z codziennych przeglądów stada drobiu", które zobowiązani są prowadzić w sposób udokumentowany posiadacze drobiu utrzymujący drób w sposób przyzagrodowy.   Ww. informacja dostępna na:  http://www.piwsrodawlkp.pl/aktualnosci.html  
baner300x250