Jesteś tutaj: Samorządowy Serwis Informacyjny Powiat Aktualności Aktualności Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii w Środzie Wielkopolskiej

Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii w Środzie Wielkopolskiej

dot. występowania afrykańskiego pomoru świń (ASF) u dzików na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

29.06.2017

Na dzień 26 czerwca 2017 r. u świń domowych stwierdzono 38 ognisko od początku występowania ASF w Polsce ( tj. od 17 lutego 2014 r.), a 15 w roku bieżącym.
Natomiast u dzików stwierdzono 362 przypadek od początku występowania ASF w Polsce
(tj. od 17 lutego 2014 r.), a 199 w roku bieżącym. Informacje o aktualnej sytuacji dotyczącej występowania ASF u świń i dzików w Polsce znajdują się na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Weterynarii - www.wetgiw.gov.pl.
Poniżej materiał informujący o roli żywności w rozprzestrzenianiu się ASF.