Jesteś tutaj: Samorządowy Serwis Informacyjny Powiat Aktualności Aktualności Informacja z przebiegu XLVII sesja Rady Powiatu Średzkiego V kadencji zwołana w trybie nadzwyczajnym

która odbyła się 14 czerwca 2017 roku o godzinie 10.00 w sali Miejskiej Biblioteki Publicznej w Środzie Wielkopolskiej

14.06.2017

14 czerwca 2017 roku o godzinie 10.00 w sali Miejskiej Biblioteki Publicznej w Środzie Wielkopolskiej odbyła się XLVII sesja Rady Powiatu Średzkiego V kadencji zwołana w trybie nadzwyczajnym.

Sesję otworzyła Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Średzkiego pani Jadwiga Wieland.

Sesja został zwołana na okoliczność podjęcia uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie określenia zasad wnoszenia wkładów oraz obejmowania, nabywania i zbywania udziałów i akcji w spółkach prawa handlowego.

Przed przystąpieniem do realizacji porządku obrad Wiceprzewodnicząca Rady zaproponowała zmianę do porządku obrad, która polegała na dodaniu w punkcie nr  4 - „podjęcie uchwał lub zajęcie stanowiska w sprawie:"
  • projektu uchwały o numerze roboczym 2 w sprawie utworzenia przez Powiat Średzki spółki z ograniczoną odpowiedzialnością
  • projektu uchwały o numerze roboczym 3 w sprawie zmiany uchwały w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Średzkiego na lata 2013 - 2030,
  • projektu uchwały o numerze roboczym 4 w sprawie zmiany uchwały w sprawie uchwały budżetowej na 2017 rok.

Przy 9 głosach „za" i 4 „wstrzymujących się" porządek obrad został zmieniony.

Po zmianie porządku obrad podjęto następujące uchwały:
  • Nr XLVII/327/2017 - zmieniającą uchwałę w sprawie określenia zasad wnoszenia wkładów oraz obejmowania, nabywania i zbywania udziałów i akcji w spółkach prawa handlowego,
    Uchwała została podjęta 8 głosami „za" przy 2 głosach „przeciw" i 3 „wstrzymujących się".
  • Nr XLVII/328/2017 - w sprawie utworzenia przez Powiat Średzki spółki z ograniczoną odpowiedzialnością,
    Uchwała została podjęta 9 głosami „za" przy 3 głosach „przeciw" i 1 głosie „wstrzymującym się".
  • Nr XLVII/329/2017 - zmieniającą uchwałę w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Średzkiego na lata 2013-2030.
    Uchwała została podjęta 8 głosami „za" przy 2 głosach „przeciw" i 1 „wstrzymującym się" (zmieniła się liczba radnych uczestnicząca w sesji ).
  • Nr XLVII/330/2017 - zmieniającą uchwałę w sprawie uchwały budżetowej na 2017 rok.
    Uchwała została podjęta 9 głosami „za" przy 2 głosach „przeciw" i 1 głosie „wstrzymującym się" ( zmieniła się liczba radnych uczestniczących w sesji ).

Z uwagi na fakt, iż w punkcie obrad „Wolne głosy i wnioski" nikt nie zabrał głosu Wiceprzewodnicząca zamknęła XLVII sesję Rady Powiatu Średzkiego o godz. 11.05.