Jesteś tutaj: Samorządowy Serwis Informacyjny Powiat Aktualności Aktualności Intensywne prace na ulicy Dworcowej

Intensywne prace na ulicy Dworcowej

Wraz z początkiem kwietnia rozpoczęły się zapowiadane od kilku miesięcy prace remontowe w ciągu ulicy Dworcowej. Trwająca przebudowa wiąże się z okresowymi utrudnieniami dla pieszych oraz kierowców. Aby umożliwić komfortowe parkowanie pojazdów w czasie budowy, Gmina wraz z Powiatem przygotowuje dodatkowy teren, który pomieści nawet 200 samochodów.

21.04.2017

Przypomnijmy, że w ramach inwestycji nastąpi całkowita przebudowa ulicy Dworcowej, a także częściowa przebudowa sąsiadującej ulicy Niedziałkowskiego. Oprócz wymiany nawierzchni jezdni, powstaną nowe chodniki oraz drogi dla rowerów, a także zamontowane zostanie nowe oświetlenie ulic. W pierwszym etapie przebudowane zostaną chodniki oraz miejsca postojowe wzdłuż ul. Dworcowej.
Prace z tym związane obejmują obecnie coraz większy obszar, co wiąże się z czasowym ograniczeniem ruchu pojazdów i pieszych oraz trudnościami z zaparkowaniem samochodów w pobliżu dworca PKP. Już wcześniej urzędnicy zachęcali kierowców do pozostawiania pojazdów na ulicy Łąki Kijewskie (droga dojazdowa do schroniska dla zwierząt). Gmina zapowiedziała jednak, że w okolicach przejazdu kolejowego do dyspozycji parkujących zostanie udostępniony dodatkowy teren.
- Dzięki uprzejmości Starostwa udostępniony został teren przed przejazdem kolejowym, na którym, na czas remontu, kierowcy będą mogli parkować swoje samochody. Plac został już właściwie oznakowany, a docelowo będzie mógł pomieścić 200 pojazdów. W dalszym ciągu zachęcamy także wszystkich do korzystania w miarę możliwości z bezpłatnej komunikacji miejskiej - mówi Michał Orłowski, Naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Urzędu Miejskiego w Środzie Wielkopolskiej.

Fot. Anna Ziętek