Jesteś tutaj: Samorządowy Serwis Informacyjny Powiat Aktualności Aktualności Jubileusz 55-lecia KGW Czarne Piątkowo-Grójec

Jubileusz 55-lecia KGW Czarne Piątkowo-Grójec

1 lipca Koło Gospodyń Wiejskich Czarne Piątkowo-Grójec świętowało Jubileusz 55-lecia. Na uroczystość, która odbyła się przy świetlicy wiejskiej w Czarnym Piątkowie przybyło wielu gości, w tym liczne działaczki koła oraz członkinie zaprzyjaźnionych KGW.

04.07.2017

W obchodach wzięli udział m.in.: Starosta Średzki Marcin Bednarz, Przewodnicząca Rady Powiatu Średzkiego Ewa Kusik, Radna Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, a zarazem Prezes Forum Kobiet Katarzyna Mirosława Kaźmierczak, Zastępca Burmistrza Środy Ernest Iwańczuk, Wiceprezes Kółek i Organizacji Rolniczych Irena Piotrowska, Barbara Kubiak oraz Renata Matuszak z Towarzystwa Średzkich Amazonek, Przewodnicząca Rady Gminy Zaniemyśl Alina Frąckowiak, członek Zarządu WIR w Poznaniu Zbigniew Stajkowski, kierownik Biura Powiatowego WIR Krystyna Kubicka-Sztul, członek Izby Rolniczej i delegat na Walne Zgromadzenie WIR Mirosława Jackowiak. Na spotkanie przybyły także przedstawicielki zaprzyjaźnionych kół m.in.: ze Zwoli, Zielniczek, Szlachcina, Starkówca i Garbów.
Uroczystość była okazją do przypomnienia długiej i bogatej w liczne wydarzenia historii Koła Gospodyń Wiejskich w Czarnym Piątkowie-Grójcu przez jej przewodniczącą Teresę Spychałę. Podczas spotkania wręczono wiele nagród i wyróżnień - dyplomy Zasłużonego Działacza Kółek Rolniczych Województwa Wielkopolskiego, Podziękowania Zarządu Koła Gospodyń Wiejskich w Czarnym Piątkowie-Grójcu za wkład pracy w działalność koła, a także za całokształt pracy w środowisku wiejskim i Kole Gospodyń.
- Bogata działalność Koła zasługuje na słowa uznania i podziękowanie - podczas spotkania mówiła przewodnicząca Rady Powiatu Średzkiego Ewa Kusik. - Integrują Panie lokalne środowisko oraz ubogacają kulturowo nasz region. Samorząd z uznaniem i dumą obserwuje te działania, chętnie też wspomaga finansowo waszą aktywność, uznając, że funkcjonowanie Koła jest bardzo potrzebne do rozwoju lokalnej społeczności.

Fot. Barbara Kołodziej