Jesteś tutaj: Samorządowy Serwis Informacyjny Powiat Aktualności Aktualności Jubileusz Stowarzyszenia Sportowego AGRO

Jubileusz Stowarzyszenia Sportowego AGRO

W sobotę, 1 lipca Stowarzyszenie Sportowe „AGRO" świętowało Jubileusz 10-lecia. W obchodach uczestniczyli m.in. Starosta Średzki Marcin Bednarz oraz Burmistrz Środy Wojciech Ziętkowski.

05.07.2017

Towarzystwo „AGRO" prowadzi swoją działalność poprzez dwie drużyny piłkarskie, które podczas różnego typu rozgrywek i na różnych szczeblach promuje średzki sport. Pierwsza z drużyn piłkarskich startuje w rozgrywkach organizowanych na hali sportowej przez Średzkie Towarzystwo Piłki Nożnej. W ostatnich latach „AGRO" siedmiokrotnie sięgało po mistrzowskie tytuły prezentując tym samym Środę w Wielkopolskich Turniejach Mistrzostw oraz dwukrotnie zdobyło wicemistrzostwo Środy, gdzie nagrodą był Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Środa Wlkp. Druga drużyna uczestniczy w rozgrywkach na trawie organizowanych w ramach Miejsko-Gminnych  Ligi LZS. „AGRO" może się tutaj pochwalić trzema brązowymi medalami.
- Przez minioną dekadę Stowarzyszenie zdobyło wiele nagród i medali. Z dumą i radością obserwujemy osiągnięcia piłkarzy AGRO, których stały rozwój sportowy przynosi radość kibicom. Życzę, aby kolejne lata funkcjonowania były równie owocne i satysfakcjonujące - mówił podczas spotkania Starosta Średzki Marcin Bednarz

Fot. Barbara Kołodziej