A A A | zmień kontrast | Mapa strony | język: pl en de | rss ico-rss | ico-bip
logo-sroda-wlkp
Jesteś tutaj: Samorządowy Serwis Informacyjny Powiat Aktualności Aktualności Komunikat Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

Komunikat Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

Zapraszamy do zapoznania się z poradnikiem opracowanym przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa „Jak przygotować się na upał”.

01.08.2017


Do końca tygodnia synoptycy przewidują upalną pogodę. Wysokie temperatury mogą powodować przegrzanie organizmu. Pamiętajmy, aby w tym okresie pić dużo niegazowanej wody i, jeżeli to możliwe, ograniczyć przebywanie w pełnym słońcu.

Ryzyko udaru słonecznego szczególne dotyczy dzieci i osób starszych. Zadbajmy więc o bezpieczeństwo naszych najbliższych.   Gorąca i słoneczna pogoda sprzyja wypoczynkowi nad wodą - to tam często szukamy ochłody. Korzystając z kąpieli, zadbajmy aby była ona bezpieczna. Przestrzegając podstawowych zasad postępowania będziemy mogli się cieszyć ze słonecznej pogody. By przetrwać upały należy m.in: - ograniczyć przebywanie w pełnym słońcu; - nawadniać organizm pić dużo niegazowanej wody; - nosić nakrycie głowy i lekką, przewiewną odzież.  

Pod żadnym pozorem NIE WOLNO zostawiać, nawet na chwilę, dzieci i zwierząt w samochodzie!
 


Źródło: RCB
baner300x250