Jesteś tutaj: Samorządowy Serwis Informacyjny Powiat Aktualności Aktualności Koncert charytatywny na rzecz Hospicjum im. Piotra Króla w Środzie Wielkopolskiej,

odbył się 6 października br. w Ośrodku Kultury

09.10.2018

6 października br., Starosta Średzki Marcin Bednarz oraz Wicestarosta Piotr Kasprzak wzięli udział w koncercie charytatywnym na rzecz budowy w Środzie Wielkopolskiej Hospicjum im. Piotra Króla. Koncert Kuby Badacha, dwukrotnego laureata nagrody polskiego przemysłu fonograficznego „Fryderyka", połączony był z aukcją 41 przedmiotów, z której dochód zasilił konto budowy hospicjum.
Najwyżej licytowano obrazy:
- „Na krawędzi" Piotra Jakubczaka, olej na płótnie - 3.100 zł
- „Dawna Środa" Ryszarda Kurnatowskiego, akwarela, - 2.600 zł
- "Jezus" Siostry Służebniczki Marii Narcyzy Kozubskiej , haft krzyżykowy - 2.200 zł
- „Szczawno Zdrój Pijalnia Wód" Grzegorza Fijałkowskiego, suchoryt - 2.000 zł
- inkografia Rafała Olbińskiego wraz z albumem - 2.000 zł
Portfel z kancelarii prezydenckiej wylicytowano za 1300 zł, a 2 piłki z autografami piłkarzy Lecha za 700 i 800 zł.
Licytacja 38 przedmiotów ciągle trwa na stronie www.charytatywni.allegro.pl (cel: Budowa Hospicjum im. Piotra Króla w Środzie Wielkopolskiej), więc każdy może jeszcze wesprzeć budowę hospicjum.

fot. O. Stolik