Jesteś tutaj: Samorządowy Serwis Informacyjny Powiat Aktualności Aktualności Konkurs „Nasz pomysł na ochronę środowiska”

Konkurs „Nasz pomysł na ochronę środowiska”

11.03.2019

Departament Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu zaprasza do udziału w konkursie „Nasz pomysł na ochronę środowiska" IV edycja - Nasz wpływ na zmiany klimatyczne.

Konkurs przeznaczony jest dla dwóch kategorii odbiorców: Kategoria I: uczniowie klas 6, 7 i 8 szkół podstawowych województwa wielkopolskiego. Kategoria II: uczniowie szkół ponadpodstawowych województwa wielkopolskiego.

Tematem IV edycji konkursu „Nasz pomysł na ochronę środowiska" jest walka ze zmianami klimatycznymi.   Przedmiotem IV edycji konkursu jest sporządzony przez trzyosobowy zespół uczniów pochodzących z jednej szkoły:
  • list do sąsiada format A4 (2 strony zawierające 50% treści tekstowych i 50% ilustracji),
lub
  • komiks edukacyjny format A4 (4 strony) propagujący prawidłowe postępowanie na rzecz środowiska, zawierający m.in. stan faktyczny, stan oczekiwany, zachowania szkodzące środowisku, zachowanie sprzyjające jego poprawie, podejmowane działania w najbliższym otoczeniu - dom, szkoła, gmina mające na celu ograniczenie zmian klimatycznych. (np. właściwa segregacja odpadów, właściwy sposób palenia w piecach - gdy z komina sąsiada wydobywa się np. czarny dym).
Prace należy dostarczyć w formie papierowej i elektronicznej (zapis na powszechnie dostępnym i stosowanym nośniku danych (np. płyta CD, płyta DVD, przenośna pamięć USB - tzw. „pen drive").

Czas trwania IV edycji konkursu od 4 lutego 2019 r. (data ogłoszenia) do 29 marca 2019 r. (ostateczny termin składania prac).

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas uroczystej Gali. Nagrody/wyróżnienia rzeczowe zostaną przyznane uczniom biorącym udział w konkursie. Ponadto uhonorowane zostaną szkoły, z których pochodzą nagrodzeni uczniowie.

Szczegóły konkursu znajdziecie Państwo w plikach do pobrania pod poniżej podanym linkiem: https://www.umww.pl/departamenty_departament-srodowiska_konkursy_konkurs-nasz-pomysl-na-ochrone-srodowiska-iv-edycja