Jesteś tutaj: Samorządowy Serwis Informacyjny Powiat Aktualności Aktualności Konkurs plastyczny „25 lat PSP - Profesjonalni, Sprawni, Pomocni"

Konkurs plastyczny „25 lat PSP - Profesjonalni, Sprawni, Pomocni"

Zakończył się powiatowy etap konkursu „25 lat PSP - Profesjonalni, Sprawni, Pomocni" organizowanego przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej.

18.04.2017

Głównym zadaniem konkursu  jest przedstawienie profesjonalnej formacji, jaką jest Państwowa Straż Pożarna. Ważne są przemyślenia autorów i skojarzenia powiązane ze służbą drugiemu człowiekowi realizowaną przez funkcjonariuszki i funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej. Celem jest również ukazanie strażaków - ratowników w szerokim spektrum działań ratowniczo-gaśniczych. Sztuka ma za zadanie zwrócić uwagę na ważne zjawiska i sytuacje, które mogą zdarzyć się w codziennym życiu oraz uwrażliwić odbiorców oraz twórców na prawidłowe postępowanie w sytuacjach zagrożenia życia. Zadaniem konkursu jest promowanie wiedzy o szeroko rozumianym bezpieczeństwie. Konkurs kierowany jest do dzieci i młodzieży, w tym do uczniów i wychowanków specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, świetlic terapeutycznych oraz oddziałów integracyjnych. Uczestnicy w chwili przystąpienia do konkursu nie mogą mieć ukończonych 18 lat. Konkurs jest przeprowadzany  w 3 etapach:
  • powiatowym (starostwa powiatowe) - do 31 marca 2017 r. (szkoły przesyłają prace plastyczne podzielone na poszczególne kategorie);
  • wojewódzkim (WBiZK UW) - do 10 maja 2017 r. (ze starostw powiatowych do WBiZK UW wysłanych zostanie maksymalnie po 5 prac z każdej z 4 kategorii);
  • centralnym - WBiZK UW przesyłają po 5 prac finałowych z każdej z 4 grup do 7 czerwca 2017 r. (wraz z załączonymi protokołami z prac komisji szczebla wojewódzkiego) do Komendy Głównej PSP w Warszawie.
Centralna Komisja Konkursowa (KG PSP) na posiedzeniu 19 czerwca 2017 r. wybierze laureatów konkursu.

Na etap powiatowy wpłynęło 78 prac. Prace oceniane były w następujących kategoriach:
I grupa - autorzy w wieku od 6. do 9. lat,
II grupa - autorzy w wieku od 10. do 13. lat,
III grupa - autorzy w wieku od 14. do nieukończonego 18 r. ż.,
IV grupa - uczniowie i wychowankowie specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, świetlic terapeutycznych, oddziałów integracyjnych, którzy nie ukończyli 18 r. ż. (w tej grupie nie wpłynęły prace konkursowe).

Prace oceniała komisja konkursowa w składzie: Ewa Kusik - przewodnicząca, Adam Wójkiewicz  - sekretarz oraz członkowie Joanna Grzelka oraz Anna Ziętek. Wszystkie prace cechują się wysoką jakością wykonania oraz przemyślaną kompozycją. Komisja po długiej i burzliwej naradzie, zgodnie z regulaminem, wybrała w kategoriach I - III po 5 prac, którym przyznano 1,2,3 miejsce oraz 2 wyróżnienia:

I grupa - uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych:

1 miejsce - Anna Szulc (Szkoła Podstawowa w Boguszynie)
2 miejsce - Sebastian Menzel (Szkoła Podstawowa w Boguszynie)
3 miejsce - Maja Szczepanik (Szkoła Podstawowa w Dominowie)
Wyróżnienie - Joanna Buchwald (Szkoła Podstawowa w Boguszynie) oraz Antonina Kapała (Szkoła Podstawowa w Dominowie).

II grupa - uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych:
1 miejsce - Kinga Kuderczak (Szkoła Podstawowa w Boguszynie)
2 miejsce - Maria Antonina Kopa (Szkoła Podstawowa w Boguszynie)
3 miejsce - Paulina Mikołajczak (Szkoła Podstawowa w Boguszynie)
Wyróżnienie - Kinga Kaźmierczak oraz Natalia Wajnert (Szkoła Podstawowa w Boguszynie)

III grupa - uczniowie gimnazjów:
1 miejsce - Martyna Zandrowicz (Zespół Szkół Akademickich w Środzie Wielkopolskiej)
2 miejsce - Kacper Kawczyński (Zespół Szkół Akademickich w Środzie Wielkopolskiej)
3 miejsce - Oliwia Michalczak (Gimnazjum nr 1 w Środzie Wielkopolskiej)
Wyróżnienie - Liwia Chmiel oraz Julia Korcz (Zespół Szkół Akademickich w Środzie Wielkopolskiej)

Wszystkim laureatom i wyróżnionym w etapie powiatowym serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnch etapach konkursu!

fot. A. Ziętek