Jesteś tutaj: Samorządowy Serwis Informacyjny Powiat Aktualności Aktualności Kontrola na rzece

Kontrola na rzece

Rzeka Moskawa musi być udrożniona. Wykazał to przegląd cieku w rejonie miejscowości Brodowo. W wielu miejscach rzekę przecinają powalone drzewa, będące jeszcze skutkiem nawałnicy, która 11 sierpnia zeszłego roku przeszła nad Polską, w tym nad Powiatem Średzkim.

13.02.2018

Rzeka Moskawa musi być udrożniona. Wykazał to przegląd cieku w rejonie miejscowości Brodowo, przeprowadzony  w minionym tygodniu, 7 lutego. W wielu miejscach rzekę przecinają powalone drzewa, będące jeszcze skutkiem nawałnicy, która 11 sierpnia zeszłego roku przeszła nad Polską, w tym nad Powiatem Średzkim.
W wizji wzięli udział kierownik Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Michał Kirschke, prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej Jarosław Płociński, a także przedstawiciele firmy specjalizującej się w udrażnianiu i  konserwacji cieków wodnych.
Łódź motorowa, która do przeprowadzenia kontroli wody została wypożyczona z jednostki OSP w Zaniemyślu zdołała dotrzeć jedynie do II jazu w lesie na wysokości Brodowa, zablokowana tam przez powalone sporej wielkości drzewo. Dalej uczestnicy kontroli kontynuowali swoją wyprawę na pieszo.
Wyniki kontroli jasno pokazują konieczność prowadzenia prac udrażniających. Przedsięwzięcie  sfinansuje Powiat Średzki, mimo, że to zadanie należy do Wód Polskich. Jednak z uwagi na ważny interes społeczny związany z podjęciem działań mających na celu ograniczenie możliwości wystąpienia wiosennych podtopów, władze Samorządu zdecydowały o realizacji zadania.