Jesteś tutaj: Samorządowy Serwis Informacyjny Powiat Aktualności Aktualności Letnia Koloniada Zawsze dla Średzian

Letnia Koloniada Zawsze dla Średzian

Uczniowie przedszkoli oraz szkół rozpoczęli upragnione wakacje. Na terenie powiatu średzkiego czeka na nich wiele ciekawych atrakcji, które urozmaicą dwa miesiące bez szkolnych zajęć. Dodatkowo, dzięki dofinansowaniu z budżetu powiatu, stowarzyszenie „Zawsze dla Średzian" zorganizuje dla najmłodszych bezpłatne półkolonie.

30.06.2017

Powołana przez Zarząd Powiatu Średzkiego Komisja Konkursowa rozstrzygnęła otwarty konkurs ofert dla stowarzyszeń i organizacji pozarządowych na realizację zadania publicznego związanego z zapewnieniem wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Dotację w wysokości 120 tys. zł otrzymało stowarzyszenie „Zawsze dla Średzian", które zorganizuje półkolonie dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat.
- Jesteśmy przekonani, że wychowawcy odpowiedzialni za półkolonie dołożą wszelkich starań, by zapewnić dzieciom jak najlepsze warunki do wypoczynku, umożliwić im aktywne uczestnictwo w zaplanowanych zajęciach oraz zorganizować czas wolny w sposób przyjemny i pożyteczny - mówi Wicestarosta Średzki Piotr Kasprzak.
Półkolonie podzielone zostaną na 4 turnusy po 10 dni. Będą się one odbywały w różnych placówkach na terenie Środy Wielkopolskiej, m.in. w Przedszkolu Niepublicznym „Koniczynka" czy na Stadionie przy ulicy Sportowej. Pierwsza grupa rozpocznie zajęcia już 3 lipca. Organizator przewiduje, iż przez całe wakacje w półkoloniach weźmie udział około 300 dzieci. Na jeden turnus przypada więc 75 miejsc.
Zgłoszeni uczestnicy wezmą udział w trzech wyjazdach m.in. do poznańskiego zoo, skansenu w Biskupinie, na Stare Miasto w Poznaniu,  czy na biwak na Wyspę Edwarda w Zaniemyślu. Przewidziane są również liczne warsztaty muzyczne oraz plastyczne, ceramiczne, warsztaty  cukiernicze w Poznańskiej Manufakturze Słodyczy „Słodkie Czary Mary", warsztaty edukacyjne w terenie,  zajęcia sportowe, kino ‘Baszta", ognisko z pieczeniem kiełbasek, podchody „szlakiem Edwarda"- na wyspie, a także zajęcia sportowe. Szczególnie sportowo zapowiada się ostatni turnus, podczas którego dzieci spotykać się będą na średzkim stadionie.
Zapisy na półkolonie prowadzone będą do 30 czerwca br. w biurze Spółki Środa XXI przy ulicy Plac Zamkowy 1. Przedsięwzięcie cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród rodziców.
- Chęć zapisania dziecka na półkolonie przez dużą liczbę rodziców już w krótkim czasie po ogłoszeniu rekrutacji potwierdza słuszność prowadzonych przez Powiat oraz Gminę działań związanych ze wsparciem stowarzyszeń pozarządowych przy realizacji tego typu zadań publicznych - podkreśla Starosta Średzki Marcin Bednarz. - Ogromnie cieszy nas fakt, iż aktywny styl życia propagowany jest wśród średzian już od najmłodszych lat - dodaje Starosta.

Fot. Barbara Kołodziej