Jesteś tutaj: Samorządowy Serwis Informacyjny Powiat Aktualności Aktualności List Intencyjny w sprawie współdziałania na rzecz powstania Muzeum Środy

List Intencyjny w sprawie współdziałania na rzecz powstania Muzeum Środy

29.01.2018

29 stycznia w siedzibie Starostwa Powiatowego został podpisany List Intencyjny w sprawie współdziałania na rzecz powstania Muzeum Środy. Dokument, z udziałem regionalistów, przedstawicieli samorządu, organizacji pozarządowych oraz instytucji oświaty i kultury został podpisany pomiędzy Powiatem Średzkim a Gminą Środa.

„Dojrzałe społeczeństwo obywatelskie to społeczeństwo świadome swojej wartości, znające swoje korzenie. Dojrzałe społeczeństwo obywatelskie to też takie, które umie w sposób kreatywny wykorzystać swoje bogactwo w celu dalszego rozwoju i integracji „ - można przeczytać w preambule dokumentu. Pragnieniem organizatorów przedsięwzięcia jest, aby nowe muzeum, przez sprawowanie opieki nad powierzonymi dobrami materialnymi i niematerialnymi dziedzictwa ziemi średzkiej, a także przez ich udostępnianie i edukację, wzbogacało uczestnictwo mieszkańców Powiatu Średzkiego w odkrywaniu własnej przeszłości oraz było miejscem przekazywania dorobku naszych przodków przyszłym pokoleniom. Prace rozpoczną się od gromadzenia zbiorów muzealnych. Inicjatorzy przedsięwzięcia będą też prowadzić działania w celu określenia najbardziej optymalnej lokalizacji placówki i jej prowadzenia. Muzeum ma powstać w przeciągu dwóch lat.

Zapraszamy także do zapoznania się z materiałem prasowym zamieszczonym na stronie Radia Poznań:

fot. B. Kołodziej