Jesteś tutaj: Samorządowy Serwis Informacyjny Powiat Aktualności Aktualności Morze kwiatów w podziękowaniu za wieloletnią służbę

Morze kwiatów w podziękowaniu za wieloletnią służbę

Piątek, 7 lipca był ostatnim dniem pracy Sekretarza Powiatu Średzkiego - Marii Bochyńskiej. Starosta Średzki Marcin Bednarz ogłosił konkurs na zwalniane stanowisko. Kto je obejmie? Współpracownicy odchodzącej Sekretarz uważają, że są ludzie, których trudno zastąpić.

12.07.2017

Maria Bochyńska, jak zostało podkreślone w uzasadnieniu do wręczonego jej niedawno tytułu Ambasadora Powiatu Średzkiego w kategorii Administracja, to osoba szczególnie zasłużona, która swoim zaangażowaniem przyczyniała się do sprawnego funkcjonowania i rozwoju  Powiatu Średzkiego.
Pracę w administracji publicznej rozpoczęła 1 października 1990 roku jako Kierownik Oddziału Organizacyjnego w Urzędzie Rejonowym w Środzie Wielkopolskiej.  Do jej głównych obowiązków należało kierowanie i nadzór nad całokształtem pracy Oddziału oraz współdziałanie ze wszystkimi jednostkami organizacyjnymi w celu zapewnienia sprawnego i prawidłowego funkcjonowania Urzędu. W wyniku zmian ustrojowych, które nastąpiły z dniem 1 stycznia 1999 roku - rozpoczęła pracę na stanowisku Kierownika Wydziału Organizacji i Nadzoru w Starostwie Powiatowym w Środzie. Współtworzyła wówczas od podstaw strukturę Starostwa oraz wszelkie regulaminy i przepisy regulujące funkcjonowanie Starostwa i Powiatu Średzkiego. Kompetencje oraz zaangażowanie M. Bochyńskiej zostały docenione i uchwałą Rady Powiatu Średzkiego z dnia 19 grudnia 2002 roku została powołana na stanowisko Sekretarza Powiatu Średzkiego. Pełniąc tę funkcję była jednocześnie Kierownikiem Wydziału Organizacyjnego i Inwestycji. Do jej zadań poza kierowaniem i nadzorowaniem pracy wydziału, należało między innymi  podejmowanie licznych działań zapewniających sprawne funkcjonowanie Starostwa. Maria Bochyńska nadzorowała również przestrzeganie zasad ochrony danych osobowych w Starostwie, pełniąc funkcję Administratora Bezpieczeństwa Informacji.  W czasie 27 - letniej pracy w administracji samorządowej dała się poznać jako człowiek szczególnie odpowiedzialny za sprawy urzędu i pracowników. W swoich działaniach zawsze kierowała się przejrzystością i dlatego szczególnie kładła nacisk na transparentność działań nie tylko pracowników Starostwa, ale również Rady Powiatu Średzkiego, dzięki temu Starostwo otrzymało w roku 2007 certyfikat programu „Przejrzysta Polska". W miniony piątek, Maria Bochyńska odebrała setki kwiatów i podziękowań za wieloletnią pracę, w tym oczywiście przede wszystkim od władz Powiatu na czele ze starostą Marcinem Bednarzem i wicestarostą Piotrem Kasprzakiem oraz władz Miasta Środy z burmistrzem Wojciechem Ziętkowskim.
- Do końca liczyłem na to, że Pani Maria jednak zmieni zdanie i pozostanie z nami dłużej - mówi Starosta Średzki Marcin Bednarz. - Niestety, tak się nie stało, ale oczywiście rozumiem, że po latach intensywnej pracy przychodzi ten moment, kiedy trzeba zwyczajnie odpocząć i więcej czasu spędzać z rodziną. W związku z odejściem Marii Bochyńskiej ogłosiliśmy konkurs na wolne stanowisko Sekretarza Powiatu Średzkiego. Do 7 sierpnia czekamy na zgłoszenia kandydatów. Chciałbym jeszcze raz gorąco podziękować Pani Marii za wieloletnią pracę na rzecz naszego Powiatu i życzyć jej dużo dobrego w życiu osobistym.

Fot. Barbara Kołodziej