Jesteś tutaj: Samorządowy Serwis Informacyjny Powiat Aktualności Aktualności Mural z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

Mural z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

można podziwiać na ogrodzeniu przy ul. Westerplatte w Środzie Wielkopolskiej.

06.11.2018

Mural na betonowym ogrodzeniu budynku banku przy ul. Westerplatte na zlecenie Powiatu Średzkiego wykonał Przemysław Zalesinski – doświadczony plastyk, którego prace możemy podziwiać w Środzie Wielkopolskiej.

Każde przęsło płotu zawiera portret jednego z „ojców” odzyskania niepodległości w 1918 roku przez Rzeczpospolitą  (od gen. Andersa po marszałka Piłsudskiego) wraz z krótką notką biograficzną.  Kolorystyka składa się z barw narodowych: bieli i czerwieni oraz odcieni szarości.

Projekt doskonale eksponuje wartości, takie jak duma i pamięć o dokonaniach poprzednich pokoleń w budowaniu niepodległości Polski. Wykonanie muralu to kolejna odsłona obchodów 100-lecia niepodległości Polski w naszym powiecie.

fot. A. Ziętek