A A A | zmień kontrast | Mapa strony | język: pl en de | rss ico-rss | ico-bip
logo-sroda-wlkp
Jesteś tutaj: Samorządowy Serwis Informacyjny Powiat Aktualności Aktualności Nagrody i stypendia za wybitne osiągnięcia sportowe

Nagrody i stypendia za wybitne osiągnięcia sportowe

odebrali wczoraj sportowcy oraz trenerzy z powiatu średzkiego.

12.06.2019

Starosta Średzki Ernest Iwańczuk oraz Wicestarosta Małgorzata Wiśniewska-Zabłocka wręczyli wczoraj, tj. 11 czerwca br. nagrody i stypendia za wybitne osiągnięcia sportowe zawodniczkom, zawodnikom oraz trenerom reprezentującym Powiat Średzki na krajowych i międzynarodowych arenach sportowych.

Wszystkim nagrodzonym, Sportowcom oraz Trenerom gratulujemy osiągniętych wyników i dziękujemy za doskonałą promocję Powiatu Średzkiego. Życzymy dalszych sukcesów na arenach krajowych i międzynarodowych!

Nagrody Starosty Średzkiego otrzymali:

  • Adrianna Pyra za zdobycie srebrnego medalu w karate olimpijskim, w kat. kata drużynowe na Mistrzostwach Polski U-21 w Karate Olimpijskim Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzieżowców (Poznań, kwiecień 2019),
  • Kinga Pyra za zdobycie srebrnego medalu w karate olimpijskim, w kat. kata drużynowe na Mistrzostwach Polski U-21 w Karate Olimpijskim Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzieżowców (Poznań, kwiecień 2019),
  • Aleksandra Świątek za zdobycie srebrnego medalu w karate olimpijskim, w kat. kata drużynowe na Mistrzostwach Polski U-21 w Karate Olimpijskim Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzieżowców (Poznań, kwiecień 2019),
  • Hanna Tylska za zdobycie złotego medalu w piłce siatkowej na Mistrzostwach Polski Juniorek (Kętrzyn, kwiecień 2019) oraz za zdobycie brązowego medalu w piłce siatkowej na Mistrzostwach Polski Kadetek (Olecko, maj 2019),
  • Jagoda Januszkiewicz za zdobycie brązowego medalu w piłce siatkowej na Mistrzostwach Polski Juniorek (Kętrzyn, kwiecień 2019),
  • Zofia Polowczyk za zdobycie złotego medalu w zapasach na XXV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Halowych „ŚWIĘTOKRZYSKIE 2019" - Mistrzostwa Polski juniorek młodszych w zapasach kobiet (Staszów, maj 2019),
  • Karol Pawlak za zdobycie brązowego medalu w zapasach na Mistrzostwach Polski juniorów w zapasach w stylu wolnym (Międzyzdroje, kwiecień 2019),
  • Izabela Brzezińska za zdobycie złotego medalu w duathlonie w kat. K 45 na Mistrzostwach Polski w Duathlonie (Czempiń, maj 2019),
  • Małgorzata Janeczko za zdobycie brązowego medalu w taekwondo olimpijskim na Mistrzostwach Polski Juniorów w Taekwondo Olimpijskim WT (Płock, maj 2019),
  • Mia Helena Dupla za zdobycie srebrnego medalu w taekwondo olimpijskim na XXV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Halowych „ŚWIĘTOKRZYSKIE 2019" /Mistrzostwa Polski w Taekwondo Olimpijskim (Ostrowiec Świętokrzyski, maj 2019),
  • Jakub Socha za zdobycie złotego medalu w taekwondo olimpijskim na XXV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Halowych „ŚWIĘTOKRZYSKIE 2019" /Mistrzostwa Polski w Taekwondo Olimpijskim (Ostrowiec Świętokrzyski, maj 2019),
  • Maciej Leporowski za zdobycie srebrnego medalu w taekwondo olimpijskim na Mistrzostwach Polski Juniorów w Taekwondo Olimpijskim WT (Płock, maj 2019).

Stypendia za osiągnięte wyniki sportowe otrzymali:

  • Roksana Poll, na okres od lutego 2019 roku do stycznia 2020 roku, za zdobycie srebrnego medalu w lekkoatletyce (skok wzwyż) na PZLA Halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20 (Toruń, 08-10.02.2019),
  • Zofia Polowczyk, na okres od maja 2019 roku do kwietnia 2020 roku, za zdobycie złotego medalu w zapasach na XXV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Halowych „ŚWIĘTOKRZYSKIE 2019" - Mistrzostwa Polski juniorek młodszych w zapasach kobiet (Staszów, 01-03.05.2019),
  • Karol Pawlak, na okres od maja 2019 roku do marca 2020 roku, za zdobycie brązowego medalu w zapasach na Mistrzostwach Polski juniorów w zapasach w stylu wolnym (Międzyzdroje, 12-14.04.2019).

Nie zabrakło także uhonorowania trenerów za wybitne osiągnięcia podopiecznych. Nagrody otrzymali:

  • Krzysztof Polowczyk za osiągnięcia podopiecznych (za złoty medal Zofii Polowczyk w zapasach na XXV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Halowych „ŚWIĘTOKRZYSKIE 2019" /Mistrzostwa Polski juniorek młodszych w zapasach kobiet, Staszów 2019; za brązowy medal Karola Pawlaka w zapasach na Mistrzostwach Polski juniorów w zapasach w stylu wolnym, Międzyzdroje 2019 oraz za brązowy medal Michaliny Ignaszak w zapasach na Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym młodzików w zapasach w stylu wolnym i zapasach kobiet, Olsztyn 2019).
  • Monika Mydlarz za osiągnięcia podopiecznych (za srebrny medal Adrianny Pyra, Kingi Pyra i Aleksandry Świątek w karate olimpijskim w kat. kata drużynowe dz. 14-17 lat na Mistrzostwach Polski U-21 w Karate Olimpijskim Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzieżowców, Poznań 2019).
  • Marek Zawadka za osiągnięcia podopiecznych (za brązowy medal Małgorzaty Janeczko w taekwondo olimpijskim na Mistrzostwach Polski Juniorów w Taekwondo Olimpijskim WT, Płock 2019; za srebrny medal Mii Heleny Dupla w taekwondo olimpijskim na XXV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Halowych „ŚWIĘTOKRZYSKIE 2019" /Mistrzostwa Polski w Taekwondo Olimpijskim, Ostrowiec Świętokrzyski 2019; za złoty medal Jakuba Sochy w taekwondo olimpijskim na XXV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Halowych „ŚWIĘTOKRZYSKIE 2019" /Mistrzostwa Polski w Taekwondo Olimpijskim, Ostrowiec Świętokrzyski 2019 oraz za srebrny medal Macieja Leporowskiego w taekwondo olimpijskim na Mistrzostwach Polski Juniorów w Taekwondo Olimpijskim WT, Płock 2019).
  • Mieczysław Kaczor za osiągnięcia podopiecznej (za srebrny medal Roksany Poll w skoku wzwyż z wynikiem 1,70 m na PZLA Halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20 Toruń 2019 r.)
opr. Paulina Piątek

 



baner300x250