Jesteś tutaj: Samorządowy Serwis Informacyjny Powiat Aktualności Aktualności NIE nowotworom u dzieci

NIE nowotworom u dzieci

W dniach od 21 do 22 października w ambulansie przy Szpitalu Średzkim Serca Jezusowego przeprowadzone zostaną profilaktyczne, nieodpłatne badania USG dla dzieci. Akcja organizowana przez Szpital Średzki, Fundację Pomagosie oraz Fundację Ronalda McDonalda odbędzie się pod hasłem „NIE nowotworom u dzieci."

09.10.2017

Przebadanych zostanie 120 dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat z terenu powiatu średzkiego. Za pomocą USG lekarze skontrolują u dzieci węzły chłonne, tarczycę, narządy jamy brzusznej i mosznę u chłopców. Lista dzieci zarejestrowanych do badań została zamknięta już 3 października, czyli w drugi dzień zapisów.
- Zainteresowanie rodziców organizowaną akcją jest ogromne- mówi prezes Fundacji „Pomagosie" Magdalena Staszak.- Bardzo nas to cieszy, ponieważ profilaktyka zapobiega rozwojowi  wielu chorób i często ratuje życie. Tego typu akcja organizowana jest przy naszym współudziale po raz pierwszy, ale mam nadzieję , że nie po raz ostatni. Skala zainteresowania przedsięwzięciem potwierdza, że  jest ono bardzo potrzebne.
Program finansowany jest ze środków Szpitala Średzkiego. Badania przeprowadzone zostaną przez lekarzy w ambulansie Fundacji Ronalda McDonalda, który stanie przy szpitalu. W czasie badań na pokładzie ambulansu obecni będą wolontariusze Fundacji „Pomagosie". Badania są bezbolesne i bezpieczne, i jednocześnie krótkie - dziecko badane będzie około 15 minut. Po ich zakończeniu rodzice otrzymają wynik oraz w razie konieczności porady lekarskie.