A A A | zmień kontrast | Mapa strony | język: pl en de | rss ico-rss | ico-bip
logo-sroda-wlkp
Jesteś tutaj: Samorządowy Serwis Informacyjny Powiat Aktualności Aktualności Nieodpłatne badania profilaktyczne

Nieodpłatne badania profilaktyczne

wczesnego wykrywania nowotworów złośliwych dolnego odcinka przewodu pokarmowego oraz profilaktyki i wczesnego wykrywania chorób układu moczowo - płciowego mężczyzn odbyły się 7 września 2017 r. w Szpitalu Średzkim.

08.09.2017

Starostwo Powiatowe w Środzie Wielkopolskiej wspólnie z Ośrodkiem Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów w Poznaniu, na podstawie porozumień zawartych z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego przeprowadziło akcję nieodpłatnych badań profilaktycznych dla mieszkańców powiatu średzkiego od 50 roku życia. Badania dotyczyły profilaktyki i wczesnego wykrywania nowotworów złośliwych dolnego odcinka przewodu pokarmowego (rak jelita grubego) oraz profilaktyki i wczesnego wykrywania chorób układu moczowo - płciowego mężczyzn (prostata). 

18 sierpnia 2017 r. o godz. 12.00 w Bibliotece Publicznej im. R.W. Berwińskiego w Środzie Wielkopolskiej przeprowadzone zostało spotkanie edukacyjne, mające na celu przekazanie informacji na temat prawidłowego przygotowania  się do oddania próbek. Podczas spotkania zainteresowanym uczestnikom zostały rozdane specjalne próbki do przygotowania materiału do badań. 7 września 2017 r.  w Szpitalu Średzkim pobrano materiały do badań. Badania podobnie jak w ubiegłym roku, tak i tym cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.  

Z badań wykrywających raka gruczołu krokowego (PSA) skorzystało 104 mężczyzn, natomiast w ramach profilaktyki raka jelita grubego i odbytnicy skorzystały 203 osoby. 

Zdjęcia: E. Morawiec
baner300x250