Jesteś tutaj: Samorządowy Serwis Informacyjny Powiat Aktualności Aktualności Noktowizor na nocne patrole

Noktowizor na nocne patrole

Społeczna Straż Rybacka Powiatu Średzkiego otrzymała kolejne wsparcie ze Starostwa. 2 czerwca na ręce Komendanta Straży Artura Kukiela Starosta Średzki Marcin Bednarz przekazał noktowizor - urządzenie niezbędne do prawidłowej działalności Straży, a którym organizacja do tej pory nie dysponowała.

06.06.2017

Noktowizor będzie wykorzystany przez strażników podczas patroli nocnych. Kontrole organizowane są na terenie całego powiatu - również nad Jeziorem Średzkim (tutaj za względu na funkcjonujące oświetlenie ścieżki pieszo-rowerowej straż podczas swoich nocnych obchodów ma ułatwione zadanie). Noktowizor dla strażników to spora gwarancja bezpieczeństwa, szczególnie podczas kontroli organizowanych na terenach nadwarteckich na obszarze powiatu.
Sezon wędkarski trwa cały rok, ale wraz z rozpoczęciem okresu letniego łowiących nad wodami powiatu średzkiego jest coraz więcej. Dla amatorów to hobby, odpoczynek, a  przede wszystkim weekendowy relaks. Ale wędkarstwo to nie tylko prawa, ale i obowiązki. Przypomnijmy, wędkarze są zobowiązani do przestrzegania regulaminu amatorskiego połowu ryb - przede wszystkim do posiadania wszystkich dokumentów uprawniających do połowu na wodach PZW Okręgu Poznańskiego oraz przestrzegania okresów ochronnych i limitów połowów. Wędkarze, którzy nie przestrzegają zasad, muszą się liczyć z konsekwencją w postaci kar pieniężnych nakładanych przez Państwową Straż Rybacką lub Policję podczas wspólnych kontroli przeprowadzanych ze Strażą.
Społeczna Straż Rybacka Powiatu Średzkiego liczy obecnie 26 członków. Patrole organizuje co najmniej 2 razy w tygodniu.  Noktowizor jest kolejnym elementem wsparcia, jakie Straż otrzymała od Powiatu w ostatnim czasie. Działania Samorządu  mają na celu przede wszystkim podniesienie poziomu  bezpieczeństwa strażników podczas prowadzonych zajęć.
- W styczniu Starosta przekazał mundury dla naszej organizacji. To sprawiło, że jako Straż staliśmy się rozpoznawalni, wyglądamy profesjonalnie, a ponadto wzrósł poziom naszego bezpieczeństwa  - mówi Komendant Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Średzkiego Artur Kukiel. - Odczuwamy obecnie  spore wsparcie ze strony władz Powiatu, które wcześniej nie było widoczne. Dziękujemy za pomoc, a także za zainteresowanie włodarzy Powiatu naszą działalnością. To daje nam sporo satysfakcji i chęci do wykonywania tej społecznej działalności.

Fot. Barbara Kołodziej