Jesteś tutaj: Samorządowy Serwis Informacyjny Powiat Aktualności Aktualności Nowe zasady konkursu „Ambasador Powiatu Średzkiego"

Nowe zasady konkursu „Ambasador Powiatu Średzkiego"

Na początku maja Zarząd Powiatu Średzkiego uchwalił zmiany w konkursie „Ambasador Powiatu Średzkiego". W tegorocznej edycji laureaci zostaną wyłonieni w aż 8 kategoriach.

18.05.2017

Celem corocznie organizowanego konkursu „Ambasador Powiatu Średzkiego" jest uhonorowanie osób, przedsiębiorstw bądź instytucji szczególnie zasłużonych dla promocji Powiatu Średzkiego w kraju i zagranicą.
Dotychczas kapituła wyłaniała laureatów w czterech dziedzinach: gospodarka, kultura i sztuka, sport oraz turystyka. W tym roku Zarząd Powiatu Średzkiego zadecydował o zmianie zasad konkursu. Zgodnie z nowymi zapisami regulaminu, tegoroczni laureaci zostaną wyłonieni aż w ośmiu kategoriach: gospodarka, kultura i sztuka, sport, turystyka, zdrowie, działalność społeczna, oświata oraz administracja.
- Rozszerzenie kategorii konkursowych podyktowane zostało chęcią uhonorowania większej liczby zasłużonych dla rozwoju i promocji powiatu średzkiego. Na terenie powiatu średzkiego aktywnych jest mnóstwo osób oraz instytucji, których działalność pozytywnie zapisuje się w historii naszego regionu. Chcemy docenić ich wysiłek i trud, jaki podejmują w swojej codziennej pracy - mówi Starosta Marcin Bednarz.
Konkurs „Ambasador Powiatu Średzkiego" organizowany jest już od 2004 roku. Kandydatów w poszczególnych dziedzinach, wraz z uzasadnieniem, zgłaszają:
- Komisja Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Rady Powiatu Średzkiego;
- Komisja Strategii i Planowania Rozwoju Rady Powiatu Średzkiego;
- Wydziały Starostwa Powiatowego w Środzie Wielkopolskiej;
- Jednostki organizacyjne i spółki Powiatu Średzkiego.
Tytułem „Ambasadora Powiatu Średzkiego" mogą zostać uhonorowane przedsiębiorstwa, instytucje gospodarcze, organizatorzy wydarzeń kulturalnych i sportowych, jednostki samorządu terytorialnego oraz osoby fizyczne, które w poprzednim roku swoją działalnością przyczyniły się do promocji Powiatu Średzkiego w kraju i zagranicą oraz efektywnie działały na rzecz społeczności lokalnej.
W poprzednich edycjach konkursu tytułem „Ambasadora Powiatu Średzkiego" nagrodzeni zostali m.in. Jerzy Skarbecki, Artur Zys, firma Solaris Bus & Coach S.A., Kapela Średzioki, Rezerwat Archeologiczny Gród Piastowski w Gieczu, Stowarzyszenie Etyliniarze czy Młodzieżowy Chór Ama La Musica.