Jesteś tutaj: Samorządowy Serwis Informacyjny Powiat Aktualności Aktualności Nowe zasady przyznawania stypendiów sportowych i nagród

Nowe zasady przyznawania stypendiów sportowych i nagród

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Średzkiego radni uchwalili nowy regulamin przyznawania stypendiów sportowych oraz nagród i wyróżnień dla zawodników osiągających wysokie wyniki oraz ich trenerów.

03.07.2017

W zeszłym roku samorząd powiatowy rozpoczął program przyznawania stypendiów oraz nagród i wyróżnień sportowych dla najlepszych zawodników trenujących w klubach na terenie powiatu oraz trenerów. W ramach pierwszej edycji stypendium otrzymało 7 zawodników, zaś nagrody finansowe przyznane zostały 12 sportowcom oraz trenerowi KS Tęcza. Podczas ostatniej sesji Radni Powiatowi uchwalili nowy regulamin, w którym zostały doprecyzowane warunki przyznawania wsparcia finansowego.
O stypendium sportowe oraz nagrodę i wyróżnienie będą mogli ubiegać się zdobywcy miejsc I-III na Mistrzostwach Polski oraz zdobywcy miejsc I-VIII Mistrzostw Europy, Mistrzostw Świata, Igrzysk Olimpijskich. Stypendia sportowe oraz nagrody i wyróżnienia przyznawane będą za osiągnięcia we wszystkich dyscyplinach uznanych przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski jako dyscyplinę olimpijską (badminton, tenis stołowy, tenis ziemny, boks, judo, zapasy, taekwondo, karate, lekkoatletyka, hokej na trawie, piłka nożna, piłka ręczna, koszykówka, pływanie, wioślarstwo, żeglarstwo oraz strzelectwo) oraz w dyscyplinach nieolimpijskich (ju-jitsu oraz sportowy taniec towarzyski).
- Nasz powiat wyróżnia się na sportowej mapie województwa. Nasi sportowcy regularnie reprezentują nasz region w mistrzowskich imprezach rangi krajowej i międzynarodowej, a ich osiągnięcia są powodem do dumy dla mieszkańców powiatu średzkiego. Jako samorząd chcemy wspierać naszych najlepszych sportowców oraz ich trenerów w osiąganiu dalszych sukcesów - podkreśla Starosta Marcin Bednarz.
W zależności od rangi osiągnięć, wsparcie finansowe dla zawodnika wyniesie od 100 zł do nawet 3500 zł brutto miesięcznie. Stypendium przyznawane będzie na czas nie dłuższy niż 12 miesięcy. Dodatkowo, sportowiec będzie mógł za swoje sukcesy otrzymać raz w roku nagrodę (w formie finansowej) bądź wyróżnienie (w postaci pucharu, statuetki bądź dyplomu). Nagrody i wyróżnienia będą również przyznawane trenerom, których podopieczni osiągają wysokie wyniki sportowe. W zależności od osiągnięć zawodnik otrzyma jednorazowo od 300 zł do 6500 zł brutto, zaś trener od 500 zł do 2500 zł brutto.

Fot. Barbara Kołodziej