Jesteś tutaj: Samorządowy Serwis Informacyjny Powiat Aktualności Aktualności Nowy skład Powiatowej Rady Kultury w Środzie Wielkopolskiej

Nowy skład Powiatowej Rady Kultury w Środzie Wielkopolskiej

ustalono na posiedzeniu, które odbyło się 15 maja br. w Ośrodku Kultury.

Na spotkaniu wybrano nowy władze Powiatowej Społecznej Rady Kultury:
  • Ewę Kusik - dyrektora Ośrodka Kultury w Środzie Wielkopolskiej, jako przewodniczącego Powiatowej Społecznej Rady Kultury,
  • Macieja Kuderczaka - dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Nowym Mieście, jako zastępcę przewodniczącego Powiatowej Społecznej Rady Kultury,
  • Bartosza Godziewskiego - dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Zaniemyślu, jako sekretarza Powiatowej Społecznej Rady Kultury.
Powiatowa Społeczna Rada Kultury w Środzie Wielkopolskiej została powołana Uchwałą Nr 190/2016 Zarządu Powiatu Średzkiego z dnia 4 marca 2016 roku. W skład Rady Kultury wchodzą dyrektorzy Ośrodków Kultury gmin powiatu średzkiego, Kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Środzie Wielkopolskiej, pracownik Urzędu Miejskiego w Środzie Wielkopolskiej wskazany przez Burmistrza, Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Rady Powiatu Średzkiego.

Do celów i zakresu działania Rady Kultury należy: współtworzenie Powiatowego Kalendarza Imprez Kulturalnych, inicjowanie, wspieranie i koordynowanie działalności kulturalnej w Powiecie Średzkim, w szczególności imprez o charakterze ponadgminnym i regionalnym, rozpoznawanie potrzeb kulturalnych mieszkańców Powiatu Średzkiego, opiniowanie i wspieranie inicjatyw promujących i integrujących działalność kulturalną, pomoc w projektowaniu działalności merytorycznej jednostek kultury z terenu Powiatu Średzkiego, promowanie twórców indywidualnych oraz przedstawicieli amatorskich ruchów artystycznych z terenu Powiatu Średzkiego.

opr. Paulina Piątek