Jesteś tutaj: Samorządowy Serwis Informacyjny Powiat Aktualności Aktualności Oferty organizacji pozarządowych z pominięciem procedury konkursu w 2017 r.

Oferty organizacji pozarządowych z pominięciem procedury konkursu w 2017 r.

Informujemy, że Zarząd Powiatu Średzkiego
na posiedzeniu w dniu 19 kwietnia br. po zapoznaniu się z 13 ofertami złożonymi przez organizacje pozarządowe w ramach trybu małych zleceń  - na realizację w 2017 r. zadań publicznych z zakresu działalności na rzecz dzieci i młodzieży, w tym wypoczynek dzieci i młodzieży, podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz rozwój świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej, ochrona i promocja zdrowia, w tym działalność lecznicza w rozumieniu ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej (t.j. Dz.U. z 2016 r., poz. 1638), turystyki i krajoznawstwa, zgodnie z art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (tj. Dz.U. z 2016, poz.1817 ze zmianami) uznając celowość realizacji złożonych ofert postanowił zlecić organizacjom pozarządowym z pominięciem otwartego konkursu ofert realizację nw. zadań publicznych.

I.  Działalność na rzecz dzieci i młodzieży, w tym wypoczynek dzieci i młodzieży.

Wysokość wnioskowanych środków publicznych
1. Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych Brodowianki Festyn „Dzień Dziecka" w Brodowie 2.000 zł
2. Stowarzyszenie Rodziców
i Nauczycieli Powiatu Średzkiego „EDU-XXI"
Wzrost samooceny uczniów szkół wiejskich powiatu średzkiego - „Z piratami dookoła Świata" 10.000 zł.

II. Podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej.

Wysokość wnioskowanych środków publicznych
1. Średzkie Towarzystwo Kulturalne Miejsca, wydarzenia i ludzie małej i większej ojczyzny
1.500 zł.
2. Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Wielkopolska Hufiec Środa Wielkopolska   „Łączy nas historia i krzyż" 2.449 zł.
3. Stowarzyszenie Wielkopolscy Przyjaciele Francji Promocja ziemi średzkiej na jubileuszowych 50 targach Foire aux Fromage w La Capelle „Wielkopolski stół u francuskiej Polonii"   5.000 zł.

III. Ochrona i promocja zdrowia, w tym działalność lecznicza w rozumieniu ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej (t.j. Dz.U. z 2016 r., poz. 1638)

Wysokość wnioskowanych środków publicznych
1. Stowarzyszenie Na Rzecz Mieszkańców Gminy Dominowo „BONA FIDES" Piknik pn. „Zdrowym Być"
4.000 zł.
2.       Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych Brodowianki „Jestem kobietą - dbam o zdrowie swoje
i rodziny" - cykl spotkań o tematyce profilaktyki zdrowotnej dla kobiet sołectwa Brodowo
2.590 zł.
3. Fundacja Pomocy Dzieciom „PomaGosie"
im. Małgosi Staszak
Zdrowe odżywianie i pierwsza pomoc
dla dzieci i młodzieży
4.000 zł.

IV. Turystyka i krajoznawstwo

Wysokość wnioskowanych środków publicznych
1. Średzkie Towarzystwo Kulturalne Wyprawa na Białoruś w poszukiwaniu średzkich śladów
10.000 zł.
2.       Wielkopolski Związek Inwalidów Narządu Ruchu - Koło Środa Wielkopolska „Na tropie Pomorza Zachodniego"   10.000 zł.
3. Stowarzyszenie Klub Szalonego Podróżnika   IV Festiwal Podróżniczy Klubu Szalonego Podróżnik 2.850 zł.
4. Towarzystwo Średzkich Amazonek Poznajemy piękno naszej ojczyzny - wycieczka do Torunia i Ciechocinka   5.000 zł.
5. Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wiek   Zwiedzamy najpiękniejsze, najciekawsze miasta Polski ... Toruń, Ciechocinek 10.000 zł.

Powyższe oferty zostały zamieszczone w dniu 19 kwietnia 2017 roku na okres 7 dni na tablicy ogłoszeń Starostwa Powiatowego w Środzie Wielkopolskiej, w serwisie informacyjnym Starostwa na stronie www.powiatsredzki.pl oraz w Biuletynie Informacji Publicznej.

Każdy w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia ww. ofert może zgłaszać uwagi dotyczące ofert na adres: oks@powiatsredzki.pl, tel. (61) 286-62-27 lub pisemnie na adres: Starostwo Powiatowe w Środzie Wielkopolskiej, ul. Daszyńskiego 5, 63-000 Środa Wielkopolska.