Jesteś tutaj: Samorządowy Serwis Informacyjny Powiat Aktualności Aktualności Oficjalne otwarcie strzelnicy paintballowej w Środzie Wielkopolskiej

Oficjalne otwarcie strzelnicy paintballowej w Środzie Wielkopolskiej

W niedzielę, 14 maja, oficjalnie zostało otwarte pole paintballowe przy Strzelnicy na ul. Strzeleckiej w Środzie Wielkopolskiej. Na imprezę przybyło wielu młodszych i starszych średzian - w tym Starosta Marcin Bednarz. Pole paintballowe to kolejna atrakcja miasta, która ubogaca ofertę rekreacyjną regionu. Serdecznie zapraszamy.

17.05.2017

Średzkie pole paintballowe to teren o wielkości 7 tys. metrów kwadratowych z dwoma obszarami do wyboru, dziesiątkami przeszkód, setkami metrów okopów i miejscem na ognisko. Inwestycja została zrealizowana w ramach projektu obywatelskiego, który wygrał w  średzkim budżecie obywatelskim w 2015 roku. Pomysłodawcy projektu - Stowarzyszenie Narodowa Środa - ustaliło atrakcyjne ceny za korzystanie z pola. Za 200 kulek z farbą trzeba zapłacić jedynie 50 zł, a za 500 kulek - 100 zł. W tej kwocie zawarte są także: wypożyczenie mundurów, ochraniaczy i broni.  Zabawa nie jest ograniczana czasowo. Zakłada się jednak, że średnio, wystrzelenie 500 kulek trwa około 2 godz. Sporą atrakcją średzkiego paintballa jest zamontowany na polu ultrafiolet, który powoduje, że przy wieczornych akcjach strzeleckich nie tylko widać lot kulki, ale także jej rozprysk na ciele trafionego gracza.
Inauguracyjny niedzielny turniej został poprzedzony walką pokazową zorganizowaną przez klasę żołnierską Zespołu Szkół Rolniczych w Środzie Wlkp., pod kierownictwem Marka Idaszka.
- Pole ma być miejscem, w którym będzie można nauczyć się obcować z bronią oraz nabyć pewnej kultury posiadania broni i jej używania - mówił podczas niedzielnej inauguracji Starosta Średzki Marcin Bednarz. - Zainteresowanie bronią powinno być jednak zaspokajane nie po to, aby wyrządzać komuś krzywdę, ale po to by móc się bronić.
Z pewnością pole paintballowe to miejsce, gdzie można dostarczyć organizmowi wiele adrenaliny, a także spotkać się z przyjaciółmi, aby wspólnie w wesoły i aktywny sposób spędzić wolny czas. To ciekawa propozycja na organizację wieczorów kawalerskich, czy panieńskich, spotkań firmowych, a także urodzin.
Jak informuje organizator tego miejsca - Stowarzyszenie Narodowa Środa - minimalna liczba uczestników, którzy mogą się ze sobą zmierzyć, to 6 osób w dwóch drużynach po 3 osoby, natomiast maksymalna - dwadzieścia osób, po dwa  10-osobowe zespoły.
Rezerwacja pola dostępna jest pod dwoma numerami telefonów: 503 936 231 lub 730 585 426.

Fot. Barbara Kołodziej