Jesteś tutaj: Samorządowy Serwis Informacyjny Powiat Aktualności Aktualności Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - finał powiatowy

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - finał powiatowy

odbył się 15 maja br. na terenie CKZiU w Środzie Wielkopolskiej.

16.05.2017

15 maja 2017 roku w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Hipolita Cegielskiego w Środzie Wielkopolskiej obył się finał powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Organizatorem przedsięwzięcia była Komenda Powiatowa Policji oraz Starostwo Powiatowe w Środzie Wielkopolskiej. Konkurs rowerowy ma już swoją tradycję na ziemi średzkiej i jest już organizowany od kilkunastu lat. W tym roku o reprezentowanie Powiatu Średzkiego w finale wojewódzkim walczyli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy Dominowo, Nowe Miasto nad Wartą, Krzykosy, i Środa Wielkopolska.
        Turniej ma na celu promocję bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Najlepsi uczniowie z naszych gmin spotkali się by rywalizować w konkursie rowerowym. Dzieci z podstawówek i gimnazjów rozpoczęły turniej od odpowiedzi na pytania z zakresu ruchu drogowego. Test teoretyczny to jednak nie była jedyna konkurencja jaką przygotowali dla uczniów policjanci.

Należało wykazać się także bardzo dobrą umiejętnością jazdy rowerem. Do pokonania był specjalny tor. Rywalizację drużynową wśród podstawówek wygrali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Krzykosach (Oskar Drzażdżyński, Agata Jankowiak, Paulina Kubiak, Jakub Kruszczak, opiekun Agnieszka Witczak). Na drugim miejscu uplasowała się drużyna ze Szkoły Podstawowej w Chociczy (Zuzanna Kasperska, Aleksandra Starosta, Adam Baczyński, Miłosz Płócienniczak, opiekun Joanna Borkowska). Trzecie miejsce zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Dominowie (Fabian Podgórski, Witold Nowakowski, Weronika Przewoźniczak, Monika Pazdrowska opiekun Anna Pacholczak). Na czwartym miejscu rywalizację zakończyli przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 2 w Środzie Wielkopolskiej (Weronika Kopczyńska, Agata Bartkowiak, Szymon Krzemiński, Piotr Kubiak, opiekun Izabela Kuderczak).
Wśród gimnazjalistów najlepsi okazali się uczniowie  Gimnazjum w Gieczu (Paweł Górka, Kacper Morawicz, Tomasz Dolniak, opiekun Andrzej Szewczyk). Drugie miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Szkół w Pięczkowie (Julia Wojtyś, Radosław Rybka, Martyna Mizerka, opiekun Małgorzata Ankowiak). Na trzecim miejscu uplasowali się gimnazjaliści z Nowego Miasta nad Wartą (Kinga Sobkowiak, Natalia Nawrocka, Klaudia Dzierla, opiekun Izabela Kuderczak) a na czwartym z Gimnazjum Nr 1 w Środzie Wielkopolskiej (Agata Sobucka, Łucja Deska, Wiktoria Weiss, opiekun Renata Smoczyk). Zwycięskie drużyny będą reprezentować Powiat Średzki na finale wojewódzkim, który w tym roku odbędzie się już 19 maja w Gnieźnie.

W kategorii indywidualnej uczniów szkół podstawowych, laureatem nagrody głównej został Jakub Roszyk ze Szkoły Podstawowej w Krzykosach, drugie miejsce zajęła Aleksandra Starosta ze Szkoły Podstawowej w Chociczy a trzecie ponownie przedstawiciel Szkoły Podstawowej w Krzykosach Oskar Drzażdzyński. Natomiast w kategorii szkół gimnazjalnych zwyciężyła Natalia Nawrocka z Gimnazjum w Nowym Mieście nad Wartą, drugie miejsce zajął Radosław Rybka z Zespołu Szkół w Pięczkowie a trzecie Paweł Górka z Gimnazjum w Gieczu. Zwycięzcy kategorii indywidualnych otrzymali rowery, ufundowane przez zarząd firmy Lena Lighting SA.
Pamiątkowe medale, dyplomy i nagrody wręczali m.in. zastępca Komendanta Powiatowego Policji nadkom. Przemysław Dymarski, kierownik Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Stanisław Litke, zastępca Burmistrza Miasta Środa Wielkopolska Ernest Iwańczuk oraz dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego - Piotr Gruszczyński.

Organizatorzy przygotowali również cenne niespodzianki dla wszystkich uczestników turnieju. Fundatorami tegorocznych nagród było Starostwo Powiatowe, Burmistrz Miasta Środa Wielkopolska, Wójt Gminy Krzykosy, Wójt gminy Dominowo, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego oraz zarząd firmy Lena Lighting SA.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na etapie wojewódzkim Turnieju!

fot. A. Ziętek